Wiadomości z Żor

Policjanci prowadzili działania "Trzeźwość"

  • Dodano: 2023-12-04 16:30

Dzisiaj na terenie miasta trwają działania pod hasłem "Trzeźwość” i to w ich trakcie eliminowanych z ruchu drogowego zostało 3 kierujących pojazdami pod wpływem alkoholu. Dwa do jednego, to nie wynik meczu, ani coś, czym powinniśmy się chwalić... Nietrzeźwi kierowcy, to brak odpowiedzialności i zagrożenie na drodze.

Policyjne działania "Trzeźwość"

Na żorskich drogach prowadzone były dzisiaj działania pod hasłem "Trzeźwość", to cykliczna akcja mająca na celu eliminowanie z ruchu drogowego kierujących pojazdami pod wpływem alkoholu. Wzmożone siły policyjne pojawią się na naszych drogach. Tylko w ciągu kilku godzin kontroli stanu trzeźwości poddanych zostało już 400 kierowców. Prawo jazdy za jazdę na „podwójnym gazie” straciły dziś 3 osoby.

Około 6:00 na ulicy Pszczyńskiej do kontroli zatrzymany został volkswagen. Po przebadaniu alkomatem okazało się, iż 45-letnia mieszkanka powiatu pszczyńskiego prowadziła samochód z prawie jednym promilem alkoholu w organizmie.
Godzinę później 7:00 na ulicy Wodzisławskiej patrol zatrzymał do kontroli lancie, którą kierowała 51-letnia mieszkanka powiatu wodzisławskiego. Po przebadaniu na zawartość alkoholu w wyszło na jaw, że prowadziła samochód z ponad pół promila alkoholu w organizmie.

Następnie o 8:30 w ręce mundurowych wpadł na ulicy Kłokocińskiej 33-letni rybniczanin, który prowadził golfa w stanie po użyciu alkoholu.

Za jazdę „po alkoholu” odpowiedzą teraz przed sądem. Pamiętajmy, iż prawo jazdy, to przywilej i odpowiedzialność za innych użytkowników dróg.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również