Wiadomości z Żor

Policjanci podsumowali wczorajsze działania "Trzeźwość"

  • Dodano: 2023-07-04 07:30, aktualizacja: 2023-07-04 07:47

Przeprowadzone zostały działania pod hasłem "Trzeźwość”, mające na celu eliminowanie z ruchu drogowego kierujących pojazdami pod wpływem alkoholu. Od rana na trzeźwość przebadanych zostało już ponad 500 kierujących. Tylko wczoraj uprawnienia straciło 2 kierujących, a przez sam weekend kolejnych 3.

Kierowali na "podwójnym gazie" - stracili uprawnienia

Wczoraj od godzin porannych żorska drogówka prowadziła działania pod hasłem "Trzeźwość". To działania mające na celu eliminowanie z ruchu drogowego kierujących pojazdami pod wpływem alkoholu. Wzmożone siły policyjne pojawiły się na naszych drogach. Tylko w ciągu kilku godzin kontroli stanu trzeźwości poddanych zostało już 500 kierowców i aż 2 z nich kierowało samochodami w stanie pod wpływem alkoholu.

Pierwszym z nich okazał się 38-letni żorzanin, który około 7:30 na ulicy Boguszowickiej kierował fordem z ponad promilem alkoholu w organizmie. Następnie przed godziną 10:00 na osiedlu Gwarków zatrzymany został do kontroli samochód ciężarowy marki Volvo, którego 38-letni kierujący prowadził pojazd po użyciu alkoholu.

Lecz to nie wszystko... Tylko w ciągu minionego weekendu na żorskich drogach mundurowi ujawnili aż 4 kierujących, którzy kierowali pojazdami w stanie nietrzeźwości. 3 z nich kierowało samochodami, a niechybny rekordzista z prawie 2 promilami. Czwartym okazał się 46-letni rowerzysta, który swoją przejażdżkę z prawie dwoma promilami alkoholu w organizmie zakończył na miejskiej latarni.

- Apelujemy do wszystkich kierowców o zachowanie trzeźwości. Przypominamy także, iż w przypadku zatrzymania pojazdu do kontroli drogowej kierowca jest obowiązany stosować się do poleceń i sygnałów oraz wskazówek wydawanych przez policjanta - przekazują policjanci.

Przypomnijmy, stan po użyciu alkoholu to stan, w którym stężenie alkoholu osoby kierującej pojazdem wynosi więcej niż 0,2 promila, a nie więcej niż 0,5 promila. Stan nietrzeźwości to stan, kiedy stężenie alkoholu w organizmie wynosi więcej niż 0,5 promila.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również