Wiadomości z Żor

Policjanci podsumowali akcję "Prędkość" na śląskich drogach

  • Dodano: 2023-05-22 10:30

W piątek policjanci ruchu drogowego przeprowadzili ogólnopolskie działania pn. Prędkość. Na drogach województwa śląskiego mundurowi przez cały dzień kontrolowali prędkość pojazdów i dyscyplinowali kierowców z "ciężką nogą". W trakcie działań stróże prawa ujawnili ponad 3000 przekroczeń prędkości, z czego 21 skutkujących zatrzymaniem prawa jazdy za przekroczenia o powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym.

Policyjna akcja "Prędkość"

Głównym celem prowadzonych działań było zapobieganie wypadkom drogowym poprzez egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i innych przepisów ruchu drogowego. Akcja pod kryptonimem „Prędkość” miała także za zadanie wyrobienie wśród kierowców przeświadczenia, że jazda z nadmierną prędkością jest niebezpieczna nie tylko dla nich samych, ale również dla innych uczestników ruchu. Kontrole prędkości były prowadzone z wykorzystaniem wideorejestratorów i ręcznych mierników.

Podczas działań policjanci ujawnili aż 3095 przypadków przekroczeń prędkości, w tym 21 skutkujących zatrzymaniem uprawnień za przekroczenie o powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym.

Pamiętajmy, że główną przyczyną wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym jest nadmierna prędkość. Unikajmy brawury i ryzykownych manewrów, które prowadzą do tragedii, a przede wszystkim dostosujmy prędkość jazdy do warunków panujących na drodze.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również