Wiadomości z Żor

Podsumowanie policyjnej akcji "Trzeźwość" w Żorach

  • Dodano: 2024-03-12 09:30

Wczoraj na terenie miasta odbyły się działania pod hasłem "Trzeźwość", mające na celu eliminowanie z ruchu drogowego kierujących pojazdami pod wpływem alkoholu. Mundurowi przebadali 1000 kierujących przebadanych na trzeźwość.

Wyniki policyjnych działań w Żorach

Wczoraj, od godzin porannych na terenie Żor prowadzone zostały działania pod hasłem "Trzeźwość" mające na celu eliminowanie z ruchu drogowego kierujących pojazdami pod wpływem alkoholu. Wzmożone siły policyjne pojawią się na naszych drogach.

Podczas akcji przebadanych zostało aż 1000 kierowców na zawartość alkoholu w organizmie. Niestety tym razem aż 5 z nich kierowało pod wpływem alkoholu w organizmie. Ponadto wśród kontrolowanych osób stróże prawa ujawnili 1 kierującego, który posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz 2, względem których wydano decyzję o cofnięciu uprawnień.

Jak dostrzegamy, problem jazdy „na podwójnym gazie” dotyczy zarówno mężczyzn i kobiet w różnym wieku. Pamiętajmy, że kierowanie pojazdami, to odpowiedzialność, również za niechronionych uczestników ruchu drogowego, jakimi są piesi - czytamy na stronie KMP Żory.

Stan po użyciu alkoholu to stan, w którym stężenie alkoholu osoby kierującej pojazdem wynosi więcej niż 0,2 promila, a nie więcej niż 0,5 promila. Stan nietrzeźwości to stan, kiedy stężenie alkoholu w organizmie wynosi więcej niż 0,5 promila.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również