Wiadomości z Żor

Podała się za pracownika MOPS-u. Ukradła 83-latce 1 700 zł!

  • Dodano: 2019-08-30 11:00

1700 złotych padło łupem oszustki, która podała się za pracownika Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i okradła emerytkę z Żor.

Kobieta twierdziła, że przyszła do 83-latki w zastępstwie za jej poprzednią opiekunkę.

Podstępem, oferując pomoc starszej pani, wykradła jej pieniądze


W minioną środę do Komendy Miejskiej Policji w Żorach zgłosiła się 83-letnia mieszkanka osiedla Księcia Władysława, która został okradziona przez nieznaną jej kobietę. Jak poinformowała policjantów kilka dni wcześniej do jej mieszkania zapukała osoba podająca się za pracownika MOPS-u i oświadczyła, że przyszła w zastępstwie za poprzednią opiekunkę.

Oszustka najpierw obiecała 83-latce wypłatę dodatkowych środków, w związku z czym poprosiła o książeczkę mieszkaniową, "paski" emerytury i rachunki za gaz oraz prąd. Sporządziła rzekomo niezbędną dokumentację po czym zaproponowała podopiecznej, że... zajmie się jej plecami.

Kiedy starsza pani posłusznie przyjęła pozycję leżącą "opiekunka" wykradła jej saszetkę z pieniędzmi, a potem zwyczajnie zniknęła.

Policjanci apelują o ostrożność i czujność w kontaktach z nieznanymi nam osobami. Zwracają się też z prośbą do osób, w których gronie najbliższych znajdują się starsze osoby, zwłaszcza samotnie zamieszkujące. Porozmawiajmy z nimi i ostrzeżmy przed niebezpieczeństwem ze strony oszustów, gdyż ci stosują co raz to nowsze metody by okraść innych.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.