Wiadomości z Żor

Podała się za pracownika MOPS-u. Ukradła 83-latce 1 700 zł!

  • Dodano: 2019-08-30 11:00

1700 złotych padło łupem oszustki, która podała się za pracownika Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i okradła emerytkę z Żor.

Kobieta twierdziła, że przyszła do 83-latki w zastępstwie za jej poprzednią opiekunkę.

Podstępem, oferując pomoc starszej pani, wykradła jej pieniądze


W minioną środę do Komendy Miejskiej Policji w Żorach zgłosiła się 83-letnia mieszkanka osiedla Księcia Władysława, która został okradziona przez nieznaną jej kobietę. Jak poinformowała policjantów kilka dni wcześniej do jej mieszkania zapukała osoba podająca się za pracownika MOPS-u i oświadczyła, że przyszła w zastępstwie za poprzednią opiekunkę.

Oszustka najpierw obiecała 83-latce wypłatę dodatkowych środków, w związku z czym poprosiła o książeczkę mieszkaniową, "paski" emerytury i rachunki za gaz oraz prąd. Sporządziła rzekomo niezbędną dokumentację po czym zaproponowała podopiecznej, że... zajmie się jej plecami.

Kiedy starsza pani posłusznie przyjęła pozycję leżącą "opiekunka" wykradła jej saszetkę z pieniędzmi, a potem zwyczajnie zniknęła.

Policjanci apelują o ostrożność i czujność w kontaktach z nieznanymi nam osobami. Zwracają się też z prośbą do osób, w których gronie najbliższych znajdują się starsze osoby, zwłaszcza samotnie zamieszkujące. Porozmawiajmy z nimi i ostrzeżmy przed niebezpieczeństwem ze strony oszustów, gdyż ci stosują co raz to nowsze metody by okraść innych.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również