Wiadomości z Żor

Pijany kierujący zatrzymany przez świadków. 52-latek miał blisko 1,5 promila alkoholu!

  • Dodano: 2023-07-24 10:45

Zahaczył o krzaki i jeździł zygzakiem po terenie przyległym do kąpieliska. Kierujący samochodem szybko znalazł się w rękach mundurowych, a to wszystko dzięki właściwej postawie świadków sytuacji, którzy nie dopuścili mężczyzny do dalszej jazdy. Za jazdę samochodem 52-latkowi grozi nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Żory. Świadkowie zatrzymali nietrzeźwego kierującego

W niedzielne popołudnie, około 17:30 Dyżurny żorskiej Policji otrzymał wezwanie w rejon kąpieliska miejskiego „Śmieszek”, gdzie według zgłoszenia nietrzeźwy mężczyzna miał kierować samochodem, zahaczając przy tym krzaki i jeździć „zygzakiem”.

Stróże prawa ustalili na miejscu, iż jeden ze świadków zdarzenia wykorzystał moment, kiedy kierujący citroenem zatrzymał się w rejonie pobliskich drzew i wyciągnął mu kluczyki ze stacyjki, aby uniemożliwić dalsze niebezpieczne manewry.

Po przebadaniu na zwartość alkoholu w organizmie okazało się, iż 52-latek prowadził pojazd z prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mundurowi niezwłocznie zatrzymali prawo jazdy mężczyźnie. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi mu teraz kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Tym razem historia ta zakończyła się bezpiecznie i to również dzięki godnej naśladownictwa postawie świadków zdarzenia. Policjanci przypominają hasło: Nie reagujesz – akceptujesz!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również