Wiadomości z Żor

Pijany 45-latek przyjechał samochodem po alkohol

  • Dodano: 2021-11-12 08:15, aktualizacja: 2021-11-12 08:45

       

45-letni mieszkaniec powiatu pszczyńskiego został przyłapany przez żorskich mundurowych, gdy jechał „na podwójnym gazie”. Policjanci zauważyli męż czyznę  pod sklepem monopolowym, gdy wsiadał do samochodu. Ich uwagę zwróciło zachowanie kierowcy, gdy spotkali go po raz drugi na drodze.

Pijany kierowca zatrzymany

W niedzielę 7 listopada po południu policjanci z żorskiej drogówki zauważyli mężczyznę, który wyszedł ze sklepu monopolowego i wsiadł za kierownicę audi. Nie od razu zdecydowali się na przeprowadzenie kontroli, jednak w niedługim czasie spotkali się z nim ponownie na drodze.

Ich podejrzenie wzbudziło zachowanie kierowcy, który na widok radiowozu przyśpieszył i nienaturalnie skręcił w jedną z uliczek. Fakt ten oraz skojarzenie policjantów z okoliczności poprzedniego spotkania podpowiedziały im, aby sprawdzić stan trzeźwości kierowcy. Badanie alkomatem potwierdziło podejrzenia policjantów, gdyż ten wykazał, że mężczyzna w wydychanym powietrzu miał blisko 1 promil alkoholu.

45-letni kierowca stracił już prawo jazdy, grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka kara grzywny i zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również