Wiadomości z Żor

Pierwszy w Żorach kort do gry w padel już otwarty!

  • Dodano: 2021-09-22 07:30, aktualizacja: 2021-09-21 09:40

Można już korzystać z pierwszego w Żorach kortu do gry w padel! Nowy obiekt, wybudowany dzięki środkom z Żorskiego Budżetu Obywatelskiego został oficjalnie otwarty w niedzielę, 19 września.

Nowy kort do padla w Żorach

W ramach Żorskiego Budżetu Obywatelskiego 2021 mieszkańcy wybrali do realizacji trzy projekty. Jednym z nich był zgłoszony przez Sławomira Tagowskiego projekt pn. „Budowa kortu do gry w padel w celu reaktywacji terenu byłego boiska do siatkówki przy hali sportowej MOSiR Żory”. Teraz oświetlony kort do gry w padel, zlokalizowany przy ul. Folwareckiej 10 jest już gotowy!

W uroczystym otwarciu wzięli udział: pomysłodawca, a zarazem prezes Padel Team „Rozwijamy padel w Polsce” – Sławomir Tagowski, przedstawiciele Rady Miasta w Żorach - Andrzej Lis i Krzysztof Mentlik, Kierownik Biura Promocji, Kultury i Sportu Urzędu Miasta w Żorach – Adrian Lubszczyk oraz Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Żorach – Marek Utrata.

Żorski kort do padla już otwarty

W ramach otwarcia odbyła się prezentacja zasad gry oraz pokazowy mecz w wykonaniu profesjonalistów. Chętni mogli też zagrać z mistrzem i zapoznać się z zasadami funkcjonowania kortu. Dla wszystkich gości dostępne w tym dniu były również strefy sportów rakietowych, tj. tenisa ziemnego, badmintona i tenisa stołowego.

Administratorem obiektu jest MOSiR Żory, który zaprasza do skorzystania z kortu siedem dni w tygodniu, w godz. 10:00 – 20:00. Dodatkowo w hali sportowej MOSiR można wypożyczyć rakiety i piłeczki do gry. Do końca 2021 roku można korzystać z kortu i wypożyczalni bezpłatnie. Rezerwacji kortu oraz sprzętu należy dokonać  w hali pod numerem telefonu 32 43 41 172 wew. 10.

Od nowego roku MOSiR planuje uruchomienie szkółki gry w padel dla dzieci i dorosłych. Zasady gry, informacja padel w „pigułce”, regulamin kortu oraz zdjęcia z budowy kortu już niebawem  na stronie internetowej MOSiR Żory.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również