Wiadomości z Żor

Oszuści internetowi znów działają. 25-latka z Żor padła ich ofiarą

  • Dodano: 2019-10-03 08:15, aktualizacja: 2019-10-02 11:45

Wysyłają fałszywe linki z prośbą o zalogowanie się do konta, bezprawnie uzyskują do niego dostęp, a później kradną pieniądze i znikają bez śladu.

Oszuści komputerowi zaatakowali po raz kolejny, a ich ofiarą padła 25-latka z Żor

Stróże prawa przypominają – nie dajcie się oszukać i unikajcie podejrzanych hiperłączy, szczególnie tych wysyłanych w wiadomościach sms.

Wczoraj do Komendy Miejskiej Policji w Żorach zgłosiła się 25-latka, która została okradziona przez oszutów komputerowych. Kobieta poinformowała, że rano otrzymała wiadomość z aplikacji mobilnej o transakcji wykonanej z jej konta. 25-latka bardzo się zdziwiła, gdyż ani nie przelewała pieniędzy, ani ich nie wypłacała. Kiedy podjęłą próbę zalogowania się na swoje konto i okazało się, że dotąd używany przez nią PIN jest nieprawidłowy natychmiast skontaktowała się bankiem i zablokowała konto.

Podczas wizyty w banku dowiedziała się, że dwa dni wcześniej ktoś, podając się za posiadacza rachunku dodał dodatkowy numer do weryfikacji konta, a następnie przelał pieniądze z rachunku oszczędnościowego na konto główne i część z nich wypłacił w bankomacie za pomocą numeru BLIK. Dopiero wówczas zapytana przez pracownicę banku, czy nie otrzymała w ostatnim czasie wiadomości z linkiem prowadzącym na stronę banku, przypomniała sobie, że faktycznie tak było.

25-latka kliknęła fałszywy link, który przyszedł do niej sms-em w związku z wystawionym przez nią przedmiotem do sprzedaży na jednym z popularnych serwisów internetowych. Niestety nieopatrznie w ten sposób pozwoliła na zdobycie danych do konta komputerowym oszustom.

Policjanci apelują – bądźcie ostrożni, uważajcie na oszustów i nie klikajcie podejrzanych linków wysyłanych w różnego rodzaju wiadomościach!

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.