Wiadomości z Żor

Ostatni dzień zapisów na 5. Żorski Półmaraton Leśny

  • Dodano: 2021-11-17 08:30, aktualizacja: 2021-11-17 08:40

To będzie wyjątkowy bieg, z równie wyjątkowym gościem specjalnym – przez nami 5. Żorski Półmaraton Leśny! Zapisy na bieg na dystansach półmaratonu (21,0975 km) oraz około 11 km trwają do 17 listopada!

Żorski Półmaraton Leśny odbędzie się w niedzielę 28 listopada. Start o godz. 12:00 z Amerykańskiego Parku Rozrywki Twinpigs. Podczas imprezy organizowanej przez Stowarzyszenie Zarazić Pasją biegacze mogą zmierzyć się z dwoma dystansami - półmaratonu (21,0975 km) oraz około 11 km.

Gość specjalny Żorskiego Półmaratonu Leśnego

Gościem specjalnym imprezy będzie Piotr Hercog – zawodnik Salomon Suunto Team, wybitny ul­trama­ra­toń­czyk, ta­ter­nik ja­ski­nio­wy, in­struk­tor wspi­nacz­ki gór­skiej i ra­tow­nik GOPR. To pierwszy zawodnik spoza Rosji, który wygrał ekstremalny Baikal Ice Marathon. Organizator biegów górskich, m.in. Dolnośląskiego Festiwalu Biegów Górskich, Supermaratonu Gór Stołowych. Trener sportowy. Uczestnik kilkudziesięciu zawodów multidyscyplinarnych w Polsce i na świecie, m.in. AbuDhabi Adventure Challenge, Adventure Race World Championship, AR Word Series. Wielokrotny medalista Mistrzostw Polski i zdobywca Pucharów Polski w Imprezach na Orientację. Uczestnik zagranicznych wyjazdów eksploracyjnych i PZA do jaskiń Austrii, Ukrainy czy Chin. Wspinał się w Tatrach, Alpach i Pamirze. Od 2008 specjalizuje się w biegach górskich ultra, gdzie czołowe miejsca zajmował w takich biegach jak: UTMB, Ultra Trail Majorka, Transvulcania, Gore-Tex Transalpine, TransGranCanaria, UTMF.  W Polsce czterokrotny rekordzista Biegu Rzeźnika oraz częsty bywalec podium w innych biegach górskich.

Szczegółowe informacje o zawodach oraz zapisy na stronie www.zarazicpasja.pl.

Patronat honorowy nad imprezą objęli: Waldemar Socha - Prezydent Miasta Żory oraz Piotr Kosztyła - Przewodniczący Rady Miasta Żory.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również