Wiadomości z Żor

Ogromna inwestycja poprawi komunikację w rejonie dworca PKP w Żorach

  • Dodano: 2021-07-02 07:15, aktualizacja: 2021-07-02 07:19

Nowoczesny wiadukt oraz bezkolizyjne skrzyżowanie powstaną w Żorach w miejscu przejazdu kolejowego przy ul. Dworcowej. Nowa inwestycja ma na celu poprawę komfortu jazdy oraz zapewnienie bezpiecznych i wygodnych warunków do przemieszczania się.

Inwestycja obejmuje przebudowę istniejącego skrzyżowania ulic Dworcowej, Fabrycznej, Mikołowskiej i Leśnej na skrzyżowanie bezkolizyjne w formie ronda oraz przebudowę okolicznych chodników i ścieżek rowerowych.

Nad linią kolejową powstanie wiadukt wraz z wyniesieniem nowej drogi

Pojawią się także schody zewnętrzne, łączące wiadukt z chodnikami oraz windy dla osób z trudnościami w poruszaniu się, w tym z niepełnosprawnościami. Przedsięwzięcie realizowane będzie przez firmę NDI S.A. z Sopotu w formule „projektuj i buduj”, polegającym na sporządzeniu przez generalnego wykonawcę dokumentacji projektowej, a następnie uzyskaniu pozwolenia na budowę oraz wykonaniu robót budowlanych.

Całkowita wartość inwestycji szacowana jest na 23 907 102,40 zł, z czego 11 180 969,97 zł pochodzi z budżetu Gminy Miejskiej Żory, a pozostałe środki wniesie PKP PLK S.A. Planowany termin zakończenia tej inwestycji to 30 czerwca 2023 r.

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj »

  • podróżny

    Niech włodarze najpierw ukończą od 10-ciu lat remontowany dworzec PKP !

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.