Wiadomości z Żor

Ogromna inwestycja poprawi komunikację w rejonie dworca PKP w Żorach

  • Dodano: 2021-07-02 07:15, aktualizacja: 2021-07-02 07:19

Nowoczesny wiadukt oraz bezkolizyjne skrzyżowanie powstaną w Żorach w miejscu przejazdu kolejowego przy ul. Dworcowej. Nowa inwestycja ma na celu poprawę komfortu jazdy oraz zapewnienie bezpiecznych i wygodnych warunków do przemieszczania się.

Inwestycja obejmuje przebudowę istniejącego skrzyżowania ulic Dworcowej, Fabrycznej, Mikołowskiej i Leśnej na skrzyżowanie bezkolizyjne w formie ronda oraz przebudowę okolicznych chodników i ścieżek rowerowych.

Nad linią kolejową powstanie wiadukt wraz z wyniesieniem nowej drogi

Pojawią się także schody zewnętrzne, łączące wiadukt z chodnikami oraz windy dla osób z trudnościami w poruszaniu się, w tym z niepełnosprawnościami. Przedsięwzięcie realizowane będzie przez firmę NDI S.A. z Sopotu w formule „projektuj i buduj”, polegającym na sporządzeniu przez generalnego wykonawcę dokumentacji projektowej, a następnie uzyskaniu pozwolenia na budowę oraz wykonaniu robót budowlanych.

Całkowita wartość inwestycji szacowana jest na 23 907 102,40 zł, z czego 11 180 969,97 zł pochodzi z budżetu Gminy Miejskiej Żory, a pozostałe środki wniesie PKP PLK S.A. Planowany termin zakończenia tej inwestycji to 30 czerwca 2023 r.

Komentarze (1)    dodaj »

  • podróżny

    Niech włodarze najpierw ukończą od 10-ciu lat remontowany dworzec PKP !

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również