Wiadomości z Żor

Ogólnopolskie badanie liczby osób bezdomnych. Żorscy policjanci prowadzili kontrolę

  • Dodano: 2024-03-01 10:15

Określenie liczby osób bezdomnych jest niezbędnym działaniem zmierzającym do poznania obecnej skali bezdomności w Polsce. Również wczoraj żorscy policjanci wraz z przedstawicielem Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Żorach. To niezwykle ważne działanie, aby zapewnić bezpieczeństwo i określić właściwe strategie zmierzające do zminimalizowania problemów społecznych.

Kontrole miejsc z osobami bezdomnymi w Żorach

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zwróciło się do wszystkich Wojewodów z prośbą o koordynację działań związanych z przeprowadzeniem badania liczby osób bezdomnych w województwach w 2024 roku.

Do działania tego włączona została także żorska Policja. Wczoraj dzielnicowi oraz przedstawiciel Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Żorach kontrolowali miejsca gromadzenia się bezdomnych.

Informacje uzyskane w wyniku badania mogą zostać wykorzystane przez gminy do uwzględnienia problemu bezdomności w gminnych strategiach rozwiązywania problemów społecznych oraz przy podejmowaniu decyzji w zakresie działań związanych z polityką mieszkaniową gmin, czy też dotyczących liczby placówek udzielających schronienia osobom bezdomnym.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również