Wiadomości z Żor

Od poniedziałku zmiana w kursowaniu autobusów BKM i MZK, aktualny rozkład jazdy sprawdzisz

  • Dodano: 2021-05-13 08:00, aktualizacja: 2021-05-13 08:10

Ze względu na powrót dzieci i młodzieży do szkół, od najbliższego poniedziałku, 17 maja w autobusach Bezpłatnej Komunikacji Miejskiej oraz Międzygminnego Związku Komunikacyjnego z siedzibą w Jastrzębiu-Zdroju obowiązywał będzie rozkład jazdy na dni robocze.

Od soboty, 15 maja złagodzone zostaną obostrzenia dotyczące liczby miejsc

Będzie można przewozić tylu pasażerów, ile jest miejsc siedzących lub 50% ogólnej pojemności pojazdu. Przypominamy, że w komunikacji zbiorowej nadal należy przestrzegać zasady wchodzenia pierwszymi drzwiami oraz zakrywania ust i nosa.

W trakcie planowania podróży warto skorzystać z aplikacji MyBus, stworzonej z myślą o użytkownikach transportu miejskiego. Oprócz tradycyjnego rozkładu jazdy, czyli tzw. tabliczki przystankowej, aplikacja potrafi wyświetlać najbliższe odjazdy na podstawie danych uzyskanych ze śledzenia pojazdów przez system GPS. Aplikację można pobrać na telefon w sklepie Google Play dla systemu Android oraz App Store dla systemu IOS. Instrukcję korzystania z aplikacji można znaleźć na stronie internetowej Międzygminnego Związku Komunikacyjnego z siedzibą w Jastrzębiu-Zdroju oraz na stronie www.taran.com.pl.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również