Wiadomości z Żor

O zagrożeniach z dzielnicowymi żorskiej Policji. Spotkanie z uczniami SP nr 21

  • Dodano: 2024-03-18 10:00

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 11 im. Gustawa Morcinka spotkali się z żorskimi mundurowymi, aby porozmawiać o właściwych postawach w szkole i poza nią. Dzielnicowy oraz profilaktyk przypomnieli także o zagrożeniach podczas korzystania z dróg, oraz w cyberświecie. Poprzez wzrost świadomości zagrożeń z pewnością możemy wspólnie budować właściwe postawy.

Bezpieczeństwo i zagrożenia w rozmowie z żorskimi uczniami

Profilaktyk żorskiej komendy Policji – aspirant Witold Lisiak oraz dzielnicowy Rejonu nr 2 – sierżant sztabowy Konrad Kucharski odwiedzili uczniów Szkoły Podstawowej nr 11 imienia Gustawa Morcinka, aby przypomnieć o obowiązujących młodzież przepisach prawa i wpływie ich zachowania na bezpieczeństwo.

Mundurowi zwrócili uwagę na bezpieczeństwo „w sieci”, a także zjawisko hejtu. Wyższe temperatury, to również czas zwiększonej aktywności dzieci i młodzieży na świeżym powietrzu. Dlatego stróże prawa przypomnieli także o zasadach bezpiecznego korzystania z dróg, w tym przy wykorzystaniu rowerów i hulajnóg.

Jazda z telefonem w ręku znacząco zwiększa ryzyko wypadku. Nawet kilka sekund nieuwagi może doprowadzić do wielu niebezpiecznych sytuacji na drodze, o czym przypomina policyjna akcja „Łapki” na kierownicę. Inicjatywa ta ma na celu zmianę podejścia kierowców do używania telefonu podczas jazdy samochodem a tym samym zminimalizowanie ryzyka występowania wypadków, do których przyczynia się  nieodpowiednie korzystanie z telefonu.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również