Wiadomości z Żor

O przestępczości nieletnich i nie tylko on-line

  • Dodano: 2020-12-16 13:15

Żorscy mundurowi wspólnie z Wydziałem Edukacji Urzędu Miasta w Żorach zorganizowali wczoraj spotkanie on-line dla szkolnych pedagogów.

O przestępczości nieletnich i nie tylko on-line

Z powodu panującej pandemii i związanych z nią, obowiązujących ograniczeń zdecydowali na kontynuację współpracy ze szkołami w formie zdalnej. Dzięki możliwościom jakie daje popularna platforma edukacyjna planują już kolejne.

Panująca od kilku miesięcy w naszym kraju pandemia sprawiła, że wiele z podejmowanych wcześniej działań przez policjantów musiała zostać w znacznym stopniu zmodyfikowana. Choć aktualnie nie jest możliwe organizowanie tradycyjnych spotkań i szkoleń mundurowi nie mają wątpliwości, że prowadzoną wcześniej współpracę i przedsięwzięcia należy kontynuować.

Pandemia bowiem wcale nie spowodowała, że zniknęły problemy dzieci i młodzieży szkolnej, czy spadło zagrożenie przestępczością i demoralizacją nieletnich. Nie pozostawiła też bez trosk pedagogów szkolnych. Dlatego też żorscy profilaktycy wyszli z inicjatywą do szkół i dzięki przychylności wydziału edukacji zorganizowali spotkanie on-line.

Obecnych na nim pedagogów przywitał podkom. Arkadiusz Muras – Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Żorach, a w dalszej części spotkanie prowadzili: asp.szt. Łukasz Chmielecki oraz asp. Krzysztof Nieszporek. Według kolejności rozmawiali z uczestnikami spotkania o zagrożeniach demoralizacją i przestępczością nieletnich, sposobach przeciwdziałania im, roli szkoły, a także rodziców, czy policjantów. Omówione zostały także takie zagadnienia, jak: korzystanie z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, czy aplikacji Moja Komenda.

O przestępczości nieletnich i nie tylko on-line

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.