Wiadomości z Żor

Nowo przyjęci policjanci złożyli ślubowanie

  • Dodano: 2021-01-28 08:00, aktualizacja: 2021-01-28 10:48

"Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia...” od tych słów rozpoczęli rotę ślubowania trzej nowo przyjęci policjanci, którzy niebawem rozpoczną szkolenie podstawowe, a po nim zasilą szeregi żorskich mundurowych.

To kluczowy moment w życiu zawodowym każdego policjanta, rozpoczynający niezwykle odpowiedzialną służbę

26 stycznia w Komendzie Miejskiej Policji w Żorach odbyło się choć skromne ze względu na panującą pandemię, to niewątpliwie wpisujące się uroczyście w przebieg kariery zawodowej każdego policjanta wydarzenie jakim jest ślubowanie.

Od nowo przyjętych policjantów przyjął je Komendant Miejski Policji w Żorach insp. Grzegorz Grabiec, który po wypowiedzeniu słów policyjnej roty przez nowych mundurowych pogratulował im dokonanego wyboru i życzył wszelkiej pomyślności na ścieżce zawodowej oraz satysfakcji z przyszłej służby. W uroczystości uczestniczył również I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Żorach nadkom. Tomasz Walkowski.

Na nowej drodze życia, wymagającej zaangażowania, odpowiedzialności, uczciwości i poczucia misji życzymy nowym policjantom wytrwałości, ale także niegasnącej chęci niesienia pomocy, empatii, dużej odporności i tego, aby sukcesy zawodowe rekompensowały wszelkie trudy policyjnej służby.

Osoby zainteresowane wstąpieniem w nasze szeregi zachęcamy do odwiedzenia strony poświęconej REKRUTACJI do POLICJI.

Nowo przyjęci policjanci złożyli ślubowanie

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również