Wiadomości z Żor

Nietypowa sytuacja na DW935. Koń przewrócił przyczepę!

  • Dodano: 2022-08-08 08:30, aktualizacja: 2022-08-08 14:23

Na drodze wojewódzkiej numer 935 doszło do wywrócenia się podczas jazdy przyczepy służącej do przewozu koni. Szybka reakcja służb ratunkowych zapobiegła dalszym utrudnieniom w ruchu drogowym. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Zdarzenie drogowe na DW 935

Do nietypowego zdarzenia drogowego doszło w miniony czwartek około godziny 16:00 na drodze wojewódzkiej nr 935. Według zgłoszenia na drogę miała przewrócić się przyczepa do przewozu koni. Sam zgłaszający zaobserwował całe zdarzenie w lusterku swojego samochodu.

Przybyła na miejsce żorska Policja i strażacy ustalili, iż przewożony koń z nieznanych przyczyn zaczął podskakiwać w przyczepie i doprowadził do jej wywrócenia. Ustalono również, że po przewróceniu się przyczepy koń w niej utknął. Z uwagi na gabaryty zwierzęcia, jego motorykę niezwłocznie dbając o jego bezpieczeństwo - klacz została wyciągnięta z przyczepy, a następnie postawiono przyczepę na koła.

Szybka akcja służb ratunkowych przyczyniła się do zminimalizowania skutków zdarzenia i dyskomfortu przestraszonego zwierzęcia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również