Wiadomości z Żor

Nieodpłatna pomoc prawna i poradnictwo obywatelskie w 2019 r. w Żorach

  • Dodano: 2019-02-11 11:45

Od początku 2019 roku na terenie naszego miasta funkcjonują punkty nieodpłatnej pomocy prawnej oraz nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego.

Pomoc skierowana jest osób, które potrzebują porady, a nie są w stanie ponieść jej kosztów

Z darmowej pomocy prawnej i darmowych porad obywatelskich może skorzystać każda osoba, która złoży pisemne oświadczenie, że nie jest w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej. Oświadczenie składa się osobie udzielającej pomocy prawnej lub świadczącej nieodpłatne poradnictwo obywatelskie.

Nieodpłatną pomoc prawną i nieodpłatne poradnictwo obywatelskie świadczy prawnik -osobiście w punkcie, mieszczącym się przy ul. Wodzisławskiej 1/203 (obok Urzędu Skarbowego i Policji). Prawnik nie udziela porad telefonicznych lub z użyciem innych środków komunikowania się na odległość. Wyjątek stanowią osoby ze znaczną niepełnosprawnością ruchową, które nie mogą stawić się w punkcie oraz osoby doświadczające trudności w komunikowaniu się. Tym osobom darmowa pomoc może być udzielana także na odległość.

Świadczenie nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego odbywa się według kolejności zgłoszeń, po umówieniu wizyty  pod numerem telefonu 32 43 48 302. Punkty udzielania pomocy znajdują się przy ul. Wodzisławskiej 1/203 (obok Urzędu Skarbowego i Policji) i czynne są od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 12:00 oraz 13:00 – 17:00, z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również