Wiadomości z Żor

Nie masz co zrobić z choinką po Bożym Narodzeniu? Zanieś ją do Parku Piaskownia

  • Dodano: 2021-01-14 12:00, aktualizacja: 2021-01-15 11:27

W większości domów w Żorach przyszedł moment na porządki po świętach. W tej chwili wielu z nas zastanawia się, czy jest inny sposób na usunięcie z naszych wnętrz sypiących się drzewek bożonarodzeniowych. Można je zwyczajnie wyrzucić na śmietnik, aby odebrała je firma odpowiedzialna za odbiór odpadów. Czy istnieje jednak inne wyjście z sytuacji? Owszem!

Żorskie Centrum Organizacji Pozarządowych postanowiło uruchomić specjalną akcję, którą realizują wolontariusze projektu "Recykling pod lupą! - angażujemy, integrujemy, edukujemy”, partnera działania.

Wciąż zielone, ale już niepotrzebne choinki – zarówno te cięte, jak i w doniczkach – można bowiem zanieść i pozostawić w Parku Piaskownia na terenie Żor. Przypominamy, że chodzi o tereny zielone przy ulicy Bocznej.

Park Piaskownia przyjmuje bożonarodzeniowe choinki. Akcja trwa do 31 stycznia!

Niepotrzebne drzewka można przynosić przez całą dobę od 12 do 31 stycznia 2021 roku i pozostawić je w specjalnie wyznaczonym do tego celu miejscu na terenie Parku Piaskownia.

Jest również możliwość oddania choinki osobiście wolontariuszom. Wówczas trzeba pojawić się w Piaskowni w następujących godzinach:

  • do 15 stycznia w godzinach od 7.30 do 15
  • w sobotę 16 stycznia od godziny 10 do 13
  • w czwartek i piątek 21 i 22 stycznia w godzinach od 14 do 18

W jakim celu zorganizowano zbiórkę w Parku Piaskownia?

Dzięki temu nie będę one zaśmiecały przypadkowych miejsc, a posłużą pożytecznie jako kompost dla roślin kwasolubnych (np. borówki, hortensje), zostaną przerobione zrębakiem na ściółkę. Drzewka przekazane w doniczkach będą przez nas przechowane do wiosny i wysadzone do ziemi na terenach miejskich i ogólnodostępnych – wyjaśniają pomysłodawcy.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również