Wiadomości z Żor

"Nie ma czasu nawet na spanie..."

  • Dodano: 2022-12-06 14:15

Chęć wstąpienia w policyjne szeregi to proces, do którego warto dobrze się przygotować. Dla uczniów klasy o profilu policyjnym to również zajęcia z musztry i poranne zaprawy przeprowadzane przez żorskich stróżów prawa. „Policję tworzą ludzie... twórzmy ją razem...”!

Policjanci odwiedzili uczniów klas mundurowych

Żorscy mundurowi w ramach współpracy z Zespołem Szkół nr 3 w Żorach systematycznie odwiedzają uczniów klas mundurowych i prowadzą dla nich szereg zajęć w ramach akcji pn. „Policję tworzą ludzie... twórzmy ją razem”. Spotkania te mają za zadanie zapoznać uczestników z zasadami, jakie panują w Policji oraz historią jej powstania i funkcjonowania.

Młodzi kandydaci wiedzą już, iż Policja, to umundurowana i uzbrojona formacja przeznaczona do ochrony bezpieczeństwa ludzi i mienia oraz do utrzymywania bezpieczeństwa i porządku publicznego. Do głównych jej zadań należy pilnowanie przestrzegania prawa i ściganie przestępców, a także zapewnienie ochrony i pomocy w sytuacjach kryzysowych zarówno wobec ludzi, jak i ich mienia. Wielu z nich już dziś marzy, aby wstąpić w jej szeregi.
Już pierwsze klasy mogą poznać, jak wygląda poranna zaprawa oraz jak właściwie przeprowadzona musztra.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również