Wiadomości z Żor

Narodowy Spis Powszechny dobiega końca

  • Dodano: 2021-09-10 08:45, aktualizacja: 2021-09-10 08:57

Spis trwa tylko do 30 września! Nie pozwól, by decydowali o Tobie inni – spisz się już dziś poprzez stronę internetową spis.gov.pl.

Każdy wypełniony formularz to inwestycja w przyszłość swoją i swoich najbliższych, ponieważ dane spisowe pozwolą właściwie planować rozwój na szczeblu centralnym i lokalnym. Spisem objęte są wszystkie osoby mieszkające obecnie w Polsce – także obcokrajowcy, a udział w spisie jest obowiązkowy.

Narodowy Spis Powszechny w Żorach

Miasto Żory przygotowało kilka udogodnień, aby ułatwić udział w spisie osobom, które nie mają możliwości dokonania samospisu na własnym sprzęcie komputerowym albo po prostu chcą skorzystać z pomocy rachmistrza. Urząd Miasta Żory przy Rynku 9 oferuje wsparcie od poniedziałku do piątku w godzinach pracy Urzędu. W siedzibie Urzędu Miasta przy Al. Wojska Polskiego 25 można spisać się również od poniedziałku do piątku w godzinach pracy Urzędu, a ponadto w ramach akcji „Spisowa środa” w każdą środę września, można spisać się w Urzędzie Miasta przy Rynku 9 do godziny 19:00.

Jeżeli nie spisałeś się przez Internet, nie możesz już odmówić udzielenia odpowiedzi rachmistrzowi na pytania spisowe, gdy się z Tobą skontaktuje. Odmawiając, narażasz się na karę grzywny. Możesz się spisać na infolinii dzwoniąc pod numer 22 279 99 99 w godzinach od 8:00 do 18:00.

Narodowy Spis Powszechny dobiega końca

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.