Wiadomości z Żor

Napierw pytał o obowiązujące prawo, chwilę później je złamał

  • Dodano: 2021-07-23 07:00, aktualizacja: 2021-07-23 07:22

Podszedł do policjantów i poprosił o informację na temat przepisów dotyczących korzystania z hulajnóg elektrycznych. Chwilę później został zatrzymany kiedy poruszał się pijany takim właśnie urządzeniem.

Badanie alkomatem wykazało, że 47-latek miał ponad 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu

Do policjantów drogówki podszedł mężczyzna, który poprosił o interpretację przepisów dotyczących poruszania się na hulajnogach elektrycznych. Mundurowi udzielili mu wskazówek, w tym zwłaszcza odpowiedzieli na pytania o konieczność posiadania kasku, czy zakazu jazdy pod wpływem alkoholu. Mężczyzna żegnając się z policjantami rzucił na odchodne, że dziś raczej nie powinien korzystać z hulajnogi, gdyż zdążył już wypić piwo.

Ku sporemu zdziwieniu mundurowych, nieco później w polu ich widzenia pojawił się ten sam mężczyzna na hulajnodze

Ponieważ wcześniej wspominał, że wypił dzisiaj alkohol policjanci postanowili zatrzymać go do kontroli. Badanie alkomatem niestety wykazało, że 47-latek jest pijany, a w jego organizmie krąży ponad 2,5 promila alkoholu.

Stróże prawa przypominają, że korzystanie z hulajnóg elektrycznych w stanie nietrzeźwości jest zabronione! Ponownie zachęcają też do zapoznania się z nowymi przepisami dotyczącymi hulajnóg elektrycznych i urządzeń transportu osobistego.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również