Wiadomości z Żor

Nabór wniosków do programu "Moja Woda"

  • Dodano: 2020-07-02 07:45, aktualizacja: 2020-07-02 07:55

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach z inicjatywy Ministerstwa Klimatu oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ogłosił nabór wniosków do programu priorytetowego „Moja Woda”.

Program dotyczy finansowania przedsięwzięć pozwalających na zatrzymywanie wód opadowych i roztopowych i skierowany jest do właścicieli domów jednorodzinnych.

Dotacja wyniesie do 5 000 zł, maksymalnie do 80% kosztów poniesionych po 1 czerwca 2020 r., pozwalających na sfinansowanie, montaż oraz uruchomienie instalacji do retencjonowania wody, takich jak np.: zbiornik retencyjny naziemny lub podziemny, oczko wodne, instalacje do odprowadzania wód opadowych lub roztopowych do zbiorników,  instalacje do nawadniania lub rozsączania zgromadzonej wody. Program pozwoli na sfinansowanie 20 000 takich instalacji.

Wnioski można składać od 1 lipca br., do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, program będzie realizowany w latach 2020-2024.

Więcej informacji na stronach:

Nabór wniosków do programu "Moja Woda"

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również