Wiadomości z Żor

Na spacer po Żorach z aparatem – poznaj żorskie kamienice

  • Dodano: 2022-07-13 08:15, aktualizacja: 2022-07-13 08:28

Już w najbliższy czwartek, 14 lipca, o godzinie 18:00 zapraszamy na spacer fotograficzny po żorskiej Starówce. Wspólnie podążymy średniowiecznym układem urbanistycznym z zachowanymi fragmentarycznie murami obronnymi, Dolnym i Górnym Przedmieściem, ulicami Murarską i Garncarską, by zobaczyć zabytkowe kamienice mieszkalne.

Wyjątkowe, terenowe szkolenie fotograficzne poprowadzi Rafał Kalinowski - wspaniały artysta fotograf

To okazja, by zdobyć kompleksową wiedzę nie tylko poprzez teorię, ale również praktykę - poznać tajniki sztuki, funkcje aparatu, kadrowania, a później obróbki zdjęć.

Mamy nadzieję, że uczestnicy będą mogli pokazać nie tylko piękno samych gmachów i elewacji, ale również ich wnętrza, widok z okien, zdjęcia podwórza, charakterystyczne elementy klatek schodowych, a może nawet uda im się porozmawiać z mieszkańcami budynków oraz poznać historię z nimi związane.

Rafał Kalinowski to utytułowany żorski artysta fotograf. Specjalizuje się w zdjęciach architektury wnętrz, zwłaszcza klatek schodowych. Od lat fotografuje miejskie wydarzenia, ciekawe miejsca, ale przede wszystkim zyskał uznanie krytyków i widzów swoimi zdjęciami klatek schodowych. Prezentuje je zawsze w wyjątkowy sposób, grając kadrem, perspektywą i kompozycją, co często na zdjęciach tworzy hipnotyzujące efekty. W swojej karierze prowadził kilka grup fotograficznych.

Zapisy pod adresem mailowym: p.kosiorek@mok.zory.ploraz telefonicznie pod nr 32 434 19 93, wew. 19.

Projekt „Żorskie kamienice” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i  Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Na spacer po Żorach z aparatem – poznaj żorskie kamienice

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.