Wiadomości z Żor

Mundurowi z "odblaskowym przesłaniem"

  • Dodano: 2022-08-04 10:00

„Bezpieczny pieszy” to wzmożone działania prowadzone przez żorską drogówkę. Najważniejszym celem tych działań to poprawa bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Dzielnicowi, w trosce o pieszych włączyli się do działań, promując stosowanie elementów odblaskowych podczas wieczornych spacerów.

Policyjne działania "Bezpieczny pieszy"

Wczoraj na żorskich drogach stróże prawa przeprowadzili kolejną w tym roku edycję działań mających na celu zwrócenie uwagi na relację niechronionych uczestników ruchu drogowego oraz kierujących pn. "Bezpieczny pieszy". Jak i w poprzednich edycjach zwracali uwagę nie tylko kierujących, ale także pieszych i rowerzystów.

Mając na względzie tragiczne w skutkach zdarzenia drogowe, w tym również z udziałem pieszych uczestników ruchu drogowego, żorscy dzielnicowi włączyli się w działania promujące bezpieczne zachowania.

Jak pokazują dane statystyczne, od początku bieżącego roku w województwie śląskim doszło do 7 wypadków z udziałem pieszych (w tym 4 śmiertelnych), w których poruszający się po zmroku w obszarze niezabudowanym piesi nie posiadali widocznych elementów odblaskowych. Tylko w ciągu jednego wakacyjnego weekendu w 4 wypadkach drogowych śmierć poniosło 2 pieszych, a 2 zostało rannych.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.