Wiadomości z Żor

Możliwość dowozu do punktów szczepień przeciwko Covid-19

  • Dodano: 2021-10-08 08:30, aktualizacja: 2021-10-08 08:37

Informujemy, że osoby z niepełnosprawnością lub mające problem z przemieszczaniem się mogą skorzystać z bezpłatnego transportu do punktów szczepień przeciw Covid-19 zlokalizowanych na terenie Żor.

Z bezpłatnego dowozu, organizowanego przez Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Żorach mogą skorzystać:

  • osoby z niepełnosprawnościami, posiadające aktualne orzeczenie w stopniu znacznym o kodzie R (schorzenia dotyczące narządu ruchu) lub N (schorzenia neurologiczne) wydane przez Powiatowy / Wojewódzki Zespół Orzekania o Niepełnosprawności lub równoważne orzeczenie o całkowitej niezdolności do pracy oraz samodzielnej egzystencji, wydane przez ZUS (tj. orzeczenie o zaliczeniu do I grupy inwalidów) a także orzeczenie wydane przez KRUS do 31.12.1997 r. o stałej albo długotrwałej niezdolności do pracy w gospodarstwie rolnym,
  • osoby mające obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu  do najbliższego miejscu zamieszkania punktu szczepień.

By skorzystać z transportu, wystarczy zadzwonić pod gminną infolinię, dostępną pod nr 532 399 055 i czynną od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00-16:00.

Uwaga! Infolinia przeznaczona jest tylko do celów związanych z organizacją transportu do punktów szczepień osób, które dokonały już rejestracji i mają wyznaczone miejsce oraz termin szczepienia..

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.