Wiadomości z Żor

Mogło dojść do tragedii. Spory mandat dla 21-letniej żorzanki

  • Dodano: 2022-07-08 09:15

Policjanci w trakcie patrolu zauważyli samochód osobowy, który pomimo nadawania sygnału zakazującego wjazd za sygnalizator postanowił przejechać przez przejazd kolejowy. Wjeżdżanie w takim momencie na przejazd to nie tylko łamanie przepisów, ale także nieodpowiedzialność, która może zakończyć się tragedią. Za łamanie przepisów kierujący został ukarany mandatem karnym w wysokości ponad 2 tysięcy złotych.

W miniony wtorek przed godziną 16:00 na ulicy Dworcowej policjanci ruchu drogowego zauważyli pojazd, którego kierująca nie zastosowała się do sygnalizatora nadającego czerwone światło przed przejazdem kolejowym.

Rezultat nowego i srogiego taryfikatora

Kierująca volkswagenem 21-letnia żorzanka ukarana została wysokim mandatem karnym w wysokości 2000 zł i 6 punktów karnych za naruszenie zakazu wjazdu na przejazd kolejowy przy nadawanym sygnale czerwonym oraz 50 złotowym mandatem za brak gaśnicy i trójkąta ostrzegawczego.

- Apelujemy do kierujących i pieszych o rozwagę na przejazdach kolejowych oraz respektowanie obowiązujących przepisów. Przypominamy, że pomimo faktu, iż zapory opuszczają się z kilkunastosekundowym opóźnieniem, względem nadawania sygnału zakazującego wjazdu na przejazd, to już samo czerwone światło zabrania kierującym wjazdu na przejazd - przekazują żorscy policjanci.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również