Wiadomości z Żor

Mobilność na rzecz uelastycznienia systemów kształcenia zawodowego

  • Dodano: 2011-09-19 11:45

Informujemy, że Żorska Izba Gospodarcza rozpoczyna realizację projektu "Mobilność na rzecz uelastycznienia systemów kształcenia zawodowego" w ramach Programu "Uczenie się przez całe życie" przy wsparciu finansowym Wspólnot Europejskich.

Projekt adresowany jest do specjalistów z dziedziny kształcenia i szkolenia zawodowego tj. nauczycieli, dyrektorów szkół, doradców zawodowych, szkoleniowców oraz osób odpowiedzialnych za szkolenia w MŚP i kadry zarządzającej MŚP.

W ramach projektu odbędzie się tygodniowa wymiana do Niemiec oraz tygodniowa wymiana do Portugalii. Wyjazd poprzedzi przygotowanie pedagogiczne, językowe i kulturowe.

Nadrzędnym celem projektu jest wymiana europejskich doświadczeń, transfer wiedzy oraz propagowanie innowacyjnych metod pracy i rozwiązań organizacyjnych w zakresie poradnictwa zawodowego, opracowywania programów edukacyjnych, stwarzania narzędzi do pozyskiwania i prognozowania lokalnych potrzeb pracodawców, dopasowywania kierunków kształcenia i programów nauczania do popytu na określone kwalifikacje na regionalnym rynku pracy oraz poprawa współpracy pomiędzy organizacjami, instytucjami z zakresu kształcenia i szkolenia zawodowego a przedsiębiorcami.

W chwili obecnej trwa rekrutacja do projektu.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również