Wiadomości z Żor

Mniej ofiar, mniej wypadków. Śląska drogówka podsumowała pierwszą połowę wakacji

  • Dodano: 2019-07-31 08:15, aktualizacja: 2019-07-30 12:41

Śląska drogówka podsumowała pierwszą połowę wakacji.

W briefingu prasowym wspólnie z mundurowymi udział wziął trzykrotny rajdowy Mistrz Europy Kajetan Kajetanowicz.

Mniej wypadków, zabitych i rannych niż w ubiegłym roku

Pamiętajmy jednak, że każda z tych sytuacji to ludzka tragedia-zarówno dla pokrzywdzonych, jak i ich rodzin oraz bliskich. Dlatego miejmy nadzieję, że druga połowa wakacji będzie się cechowała mniejszą ilością zdarzeń na drodze.

W Katowicach w Dniu Św. Krzysztofa - patrona kierowców, śląska drogówka podsumowała pierwszą połowę trwających wakacji. W niespełna 300 wypadkach drogowych, jakie miały miejsce od 19 czerwca, zginęło 16 osób: 5 kierujących samochodami, 3 motocyklistów, 3 pasażerów osobówek, 3 pieszych i 2 rowerzystów. W wypadkach rannych zostało ponad 350 osób. W analogicznym okresie wakacji w 2018 roku na drogach Śląska w prawie 350 wypadkach zginęły 24 osoby, a 424 zostały ranne.

Briefing z rajdowym Mistrzem Europy Kajetanem Kajetanowiczem

W czasie briefingu mundurowi wspólnie z rajdowym Mistrzem Europy Kajetanem Kajetanowiczem zwrócili uwagę na widoczny spadek wypadków i ich ofiar. Jednocześnie przypominali, że każdy uczestnik ruchu drogowego ma znaczący wpływ na to, by liczby drogowych tragedii nadal spadały. Dlatego też kierujący i pasażerowie kontrolowanych w trakcie akcji samochodów mogli zapoznać się z ideą kampanii profilaktycznej “Mistrzowie w pasach”, której ambasadorem jest “Kajto”. Rajdowiec wspólnie z mundurowymi przypominał, że pasy bezpieczeństwa zostały wymyślone po to, aby ratować ludzkie życie, a nie po to, aby je utrudniać.

“Zapinając się w samochodzie, nie zapinasz się dla policji, tylko dla samego siebie i swoich bliskich. W momencie wypadku pasy zwiększają szansę na przeżycie.” 

25 lipca w Dniu Św. Krzysztofa – patrona kierowców, gdy obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Kierowcy, przypominamy, że to, czy bezpiecznie dojedziemy do celu, w głównej mierze zależy od nas samych. Poprzez naszą postawę za kierownicą, na jezdni i na chodniku, przejawiającą się respektowaniem przepisów prawa, a także szacunkiem do innych użytkowników ruchu, tworzymy kulturę bezpieczeństwa na drogach. Siadając za kierownicą pojazdu pamiętajmy, że odpowiadamy za przewożone osoby oraz innych uczestników ruchu.

Minęło 37 dni działań “Bezpieczne Wakacje”... przed nami jeszcze 38 dni-oby także bezpieczniejszych...

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również