Wiadomości z Żor

Mieszkańcy i firmy wspierają działania przeciw koronawirusowi!

  • Dodano: 2020-03-31 09:00

W obliczu trudności, związanych z epidemią koronawirusa szczególnie ważna jest solidarność oraz wzajemne wsparcie. W naszym mieście jest wielu ludzi, którzy bezinteresownie niosą pomoc potrzebującym.

Najważniejszą inicjatywą, związaną z pomocy seniorom, osobom przewlekle chorym oraz z niepełnosprawnościami jest Żorski Patrol Obywatelski, w którym udział zgłosiło wielu mieszkańców naszego miasta. Więcej o tej inicjatywie przeczytacie na naszej stronie internetowej.

Patrol nie tylko pomaga, ale i sam może liczyć na wsparcie. Jego członkowie otrzymali m.in. torby na zakupy oraz chusty od firmy Extral Aluminium. Zostali także wyposażeni w ochronne maski. Pomoc w szyciu maseczek ochronnych dla osób robiących zakupy dla potrzebując, ale także dla żorskiego szpitala zaoferowali m.in. Monika Domoracka, Halina Mazur, Monika Towścik, Darek Buchalik, Agnieszka Kraińska, Aneta Antosiak, Dominika Ćwięka - Rakszewska, Aneta Niedbała, Anna Buksa, Komenda Hufca ZHP Żory, Marta Ambrożyńska-Ptak, Sabina Obłój a także znana projektantka mody - Natasha Pavluchenko, która dostarczyła na ten cel potrzebny na maseczki materiał.

Oprócz bawełnianych maseczek, potrzebne są także specjalistyczne maski i przyłbice ochronne. Zakupił je Levent Baykal - właściciel Nazar Kebab Żory, który poza tym funduje także posiłki dla osób starszych, potrzebujących wsparcia.

Dziękujemy za wsparcie w postaci przekazanych środków ochrony indywidualnej. Środki te zabezpieczą personel medyczny przed zachorowaniem, a dzięki temu szpital będzie mógł sprawnie pomagać mieszkańcom w pełnieniu swojej misji w tej trudnej sytuacji, jaką jest epidemia - słyszymy od Dyrekcji Szpitala Miejskiego w Żorach.

Podziękowania kierowane są do firmy Ramos STS Polska i Piotra Mrozińskiego

Wolontariusze Żorskiego Patrolu Obywatelskiego prężnie działają. Jednocześnie prowadzone są też starania, by informacja o możliwości uzyskania wsparcia trafiła do wszystkich potrzebujących osób w naszym mieście. Z pomocą przyszła m.in. firma INFO GRAF druk i reklama, która bezpłatnie wydrukowała i wykleiła na terenie Żor kilkaset plakatów informacyjnych, poświęconych działalności Żorskiego Patrolu Obywatelskiego.

W imieniu całego zespołu Żorskiego Patrolu Obywatelskiego dziękuję firmom i osobom prywatnym , które odpowiedziały na nasz apel o wsparcie naszych działań. Ofiarowana pomoc przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Dziękujemy i obiecujemy prężnie działać na rzecz osób potrzebujących w tym trudnym dla wszystkich czasie – mówi Anna Ujma, koordynator działań Żorskiego Patrolu Obywatelskiego i Pełnomocnik Prezydenta Miasta Żory.

Mieszkańcy i firmy wspierają działania przeciw koronawirusowi!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również