Wiadomości z Żor

"Maszkiety i Konkrety". Trwają zgłoszenia do Przeglądu Śląskiej Kultury Regionalnej

  • Dodano: 2022-08-16 07:30, aktualizacja: 2022-08-16 07:47

Instytut Inicjatyw Lokalnych im. prof. Waleriana Pańki wraz z gminą Gaszowice zapraszają koła gospodyń wiejskich do wzięcia udziału w konkursie w ramach projektu „Maszkiety i konkrety - przegląd śląskiej kultury regionalnej”.

Projekt "Maszkiety i konkrety - przegląd śląskiej kultury regionalnej"

Zadaniem projektu „Maszkiety i konkrety — przegląd śląskiej kultury regionalnej” jest przede wszystkim integracja środowiska kół gospodyń wiejskich oraz innych organizacji funkcjonujących na terenie województwa śląskiego, działających w obszarze propagowania kultury ludowej i folkloru. Organizatorzy chcą promować organizacje dbające o lokalne tradycje, w poszanowaniu wartości propolskich i patriotycznych oraz śląskich.

Przegląd Kół Gospodyń Wiejskich z naszego regionu odbędzie się już w sobotę, 20 sierpnia o godz. 15:00 w Ośrodku Kultury i Sportu w Gaszowicach. Dla najlepszych przewidziano nagrody.

Zgłoszenia KGW przyjmowane są do 18 sierpnia, a kartę zgłoszeniową oraz regulamin można znaleźć na stronie internetowej organizatora konkurs.

Projekt sfinansowany przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i programu Narodowego Centrum Kultury „EtnoPolska 2022”.

"Maszkiety i Konkrety". Trwają zgłoszenia do Przeglądu Śląskiej Kultury Regionalnej

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również