Wiadomości z Żor

Maskotka Śląskiej Policji "Sznupek" odwiedził najmłodszych żorzan

  • Dodano: 2022-03-16 07:15, aktualizacja: 2022-03-15 19:51

W poniedziałek 14 marca i w miniony piątek policjanci odwiedzili przedszkolaków z dwóch żorskich dzielnic. W działaniach profilaktycznych towarzyszyła maskotka Śląskiej Policji.

Policjanci spotkali się z najmłodszymi

Jak zachować się w trudnych i niebezpiecznych sytuacjach przypominali dzieciom żorscy mundurowi w trakcie prelekcji na świeżym powietrzu.

Pierwsze spotkanie miało miejsce w piątek w Przedszkolu nr 23 na osiedlu Pawlikowskiego w takcie cyklu poznawania zawodów przedszkolaków. O roli Policji i tym jak ważne jest bezpieczeństwo na drodze i podczas wspólnych zabaw dzieciom nie trzeba było mocno przypominać, gdyż bardzo ochoczo brały udział w rozmowie z policjantami.

Drugie odbyło się w miniony poniedziałek 14 marca na placu Przedszkola nr 12, w dzielnicy Baranowice. Odwiedziny policyjnej maskotki to dla dzieci nie lada przeżycie. Wśród okrzyków „Sznupek” pojawił się również „Chase” - policyjny piesek z jednej z bajek animowanych. W takcie spotkania dzielnicowy wyjaśnił dzieciom fakt, iż misja ratowania to wspólny mianownik tych dwóch maskotek.

Na koniec dzieciom zostały rozdane elementy odblaskowe, tak ważne podczas spacerów na świeżym powietrzu.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również