Wiadomości z Żor

Mały mieszkaniec Żor czeka na pomoc. Trwa zbiórka na jego leczenie!

  • Dodano: 2022-06-21 13:30

9-miesięczny Filipek jest mieszkańcem Żor. Od urodzenia walczy z poważną wadą serca. Jego jedynym ratunkiem jest zagraniczna operacja, ale jest ona bardzo kosztowna. Trwa zbiórka na jego leczenie i szansę na lepsze życie.

Trwa zbiórka na rzecz 9-miesięcznego Filipa

Mały Filipek mieszka w Żorach. Urodził się z bardzo ciężką i złożoną wadą serca - HRHS, anomalia Ebstein’a (krytyczna postać), atrezja pnia płucnego i zastawki płucnej, VSD oraz ASD. Dodatkowo w trakcie ciąży została wykryta rzadka mutacja punktowa w genie ASH1L.

Dzięki pomocy wielu dobrych ludzi, chłopiec urodził się w zagranicznej klinice, gdzie już w czwartej dobie życia przeszedł poważną operację  (zespolenie metodą B-T Shunt), a jeszcze przed nią cewnikowanie serca. Później mały Filip rozpoczął rehabilitację, która pozwoliła mu na normalne funkcjonowanie i dalszy rozwój. 

Niestety, w szóstym miesiącu życia mały Filip musiał przejść kolejną, przejściową operację, ze względu na pogarszającą się saturację. Tym razem odbywała się ona na otwartym sercu (zespolenie Glenn’a). Operacja przebiegła pomyślnie, ale możliwości leczenia w Europie wyczerpały się.

Szansą dla Filipa jest korekta serca w klinice, w Pittsburgh’u, która jako jedyna na świecie specjalizuje się w anomalii Ebstein’a i jest w stanie naprawić serce Filipa, jednocześnie dając mu szansę na lepsze życie.

– Robimy wszystko, by Filipek żył - długo i szczęśliwie. Jednak by tak było, by otrzymał na to szansę, potrzebujemy waszej pomocy. Bez niej operacja w USA się nie odbędzie, a życie naszego synka zgaśnie zbyt szybko. Prosimy, pomóżcie... – przekazują rodzice Filipa.

Jak pomóc Filipowi?

Aby wesprzeć małego Filipa w jego walce z chorobą, można wpłacić dowolną kwotę na internetową zbiórkę TUTAJ lub wziąć udział w licytacjach na Facebooku – TUTAJ.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.