Wiadomości z Żor

Ledwo opuścił areszt i groził sąsiadom siekierą

  • Dodano: 2020-03-17 11:00

41-latek z Żor w minionym tygodniu opuścił areszt śledczy.

W sobotę złapał za siekierę i grożąc pozbawieniem życia sąsiadom pojawił się pod ich płotem. Na szczęście policjanci przybyli w samą porę i zatrzymali agresywnego mężczyznę.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę w dzielnicy Rój

Przed 17.00 oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie o agresywnym mężczyźnie, który siekierą grozi pozbawieniem życia sąsiadom. Natychmiast na miejsce wysłał patrol, a ten zatrzymał mężczyznę.

Kiedy policjanci pojawili się pod wskazanym adresem 41-latek schował na ich widok niebezpieczny przedmiot za plecy, a po chwili go odrzucił. Sprawiał wrażenie nietrzeźwego i początkowo nie chciał wsiąść do radiowozu. Po chwili był już jednak w drodze do komendy.

Na miejscu, podczas wykonywanych przez policjantów czynności, 41-latek niestety zaczął ich znieważać, zachowywał się nieracjonalnie i używał wulgarnych słów. Mężczyzna był agresywny, odmówił badania na alkomacie i podpisania protokołów.

Jak się okazało 41-latek już wcześniej groził swoim sąsiadom za co trafił na 3 miesiące do aresztu śledczego. W międzyczasie sąd skazał go za to przestępstwo, jednak wyrok się jeszcze nie uprawomocnił. Mężczyzna usłyszał już kolejne zarzuty za groźby pod adresem sąsiadów, a także za znieważenie interweniujących policjantów. Obecnie przebywa w policyjnym areszcie, a wkrótce o jego dalszym losie zadecyduje prokurator i sąd.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.