Wiadomości z Żor

Kupujesz lub sprzedajesz w sieci? Uważaj na fałszywe linki!

  • Dodano: 2021-07-23 08:15, aktualizacja: 2021-07-27 09:15

Uważajcie na fałszywe linki, zwłaszcza jeśli jesteście aktywni na popularnych portalach sprzedażowych. Przestępcy w ten sposób pozyskują dane do logowania do bankowości internetowej i pustoszą konta.

Przekonały się o tym dwie mieszkanki Żor, które chcąc sprzedać wystawione przedmioty  straciły pieniądze

Choć policjanci, banki i portale sprzedażowe ostrzegają przed oszustami to internauci nadal padają ofiarami przestępców. Działają oni w ten sposób, że kontaktują się ze sprzedającymi i proszą o kliknięcie w wysłany link, za pośrednictwem którego rzekomo można odebrać pieniądze. Niestety takie linki zazwyczaj prowadzą do fałszywych stron portali sprzedażowych lub fałszywych bramek integratorów płatności w efekcie czego oszuści pozyskują dane do logowania na nasze konto bankowe, a potem je okradają.

Po raz kolejny apelujemy – NIE KLIKAJCIE w fałszywe linki, NIE PODAWAJCIE też swoich danych osobowych, danych dostępowych do banku, czy danych karty płatniczej. NIE ZATWIERDZAJCIE też przelewu hasłem wysłanym w wiadomości SMS lub mobilną autoryzacją.

Policjanci ostrzegają też, że w sieci można spotkać się ze scenariuszem o wzięciu towaru na raty, który należy potwierdzić za pomocą dedykowanej aplikacji. Często też można spotkać się też z wysyłaniem wiadomości e-mail informujących o konieczności akceptacji rzekomej prośby o przyznanie kredytu. Niestety i w tym przypadku może okazać się, że zamiast kredytu zostaniemy obciążeni stratą.

Powinniśmy też pamiętać o tym, że przestępcy wymyślają coraz to nowsze metody oszustw – dla przykładu potrafią podrobić numer bankowej infolinii i dzwoniąc podać się za pracownika banku. Bądźmy zatem ostrożni NIE INSTALUJMY APLIKACJI i nie wykonujmy żadnych operacji zanim nie upewnimy się, że nie doszło do przestępstwa.

Tylko OSTROŻNOŚĆ i ZDROWY ROZSĄDEK, a także PODEJRZLIWOŚĆ mogą uchronić nas przed oszustem.

Kurs online Sprzedaż i obsługa klienta

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również