Wiadomości z Żor

Ksiądz ujął włamywacza

  • Dodano: 2018-01-05 07:45, aktualizacja: 2018-01-04 11:52

Dwa razy wracał do domu starszego mężczyzny i włamywał się, gdy ten spał. Pomagał też innym w zbyciu przestępczego łupu i pomimo to, że został zdemaskowany przez kryminalnych, kraść poszedł jeszcze raz. Tym razem wpadł w kościele, z którego bez skrupułów sprzed ołtarza wyniósł automatyczny defibrylator AED.

Kryminalni z Żor rozliczyli z przestępczej działalności 21-latka, który od września ubiegłego roku dopuścił się kilku przestępstw, w tym włamań i kradzieży. Operacyjni ustalili m.in, że 21-latek dwukrotnie we wrześniu i w październiku minionego roku włamał się do domu starszego mężczyzny na Kleszczówce i wyniósł pieniądze, telefon komórkowy, a nawet klucze wraz z pilotem do automatycznej bramy.

Jak się okazało młody żorzanin, pomagał też w zbyciu wartego 2 tys. złotych laptopa, który pochodził również z przestępstwa. Pomimo tego, że za włamania i paserstwo 21-latek usłyszał zarzuty, nie zaprzestał przestępczej działalności i tuż po świętach zdecydował się na kolejny wyskok.

Tym razem ukradł z kościoła urządzenie AED, które znajdowało się na podwieszanej półce tuż przed ołtarzem. Na szczęście bezdusznemu rabusiowi na drodze ucieczki stanął ksiądz, który z pomocą innego mężczyzny ujął złodzieja, z ukrytym w plecaku urządzeniem ratującym ludzkie życie. Warty 2,5 tysiąca defibrylator należący do żorskiego magistratu wrócił już na swoje miejsce. Złodziej z kolei może trafić za kraty nawet na 10 lat.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Xxx

    Możliwe, że Kiedyś ten defiblorator uratuje mu życie . Niech przez ten czas przemyśli swoje bezduszne zachowanie w pierdlu.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również