Wiadomości z Żor

KS Baranowice Żory udanie rozpoczął nowy sezon!

  • Dodano: 2023-09-18 08:00, aktualizacja: 2023-09-18 08:04

Kilka tygodniu temu ruszył nowy sezon rozgrywek piłkarskich w naszym kraju. Oczy żorskich kibiców zwrócone są przede wszystkim na KS Baranowice-Żory, który w poprzednim sezonie był o włos od awansu do „Okręgówki”. Początek sezonu 2023/24 jest udany w wykonaniu żorskiej drużyny i pokazuje, że ponownie będzie się ona liczyła w walce o awans!

Dobry początek sezonu

W przerwie między sezonami piłkarze i sztab szkoleniowy pod kierownictwem głównego trenera Adama Adamczyka pracowali nad formą, a zarząd klubu nad odpowiednią jakością i liczebnością kadry, która sprosta rywalizacji w A Klasie oraz C Klasie.

Zatrzymaliśmy niemal wszystkich najważniejszych piłkarzy. Na wypożyczenia odszedł jedynie Kamil Szymura, który w zespole z Mszany podejmie rywalizację w Okręgówce. Udało nam się za to pozyskać kilku bardzo ciekawych piłkarzy, którzy powinni być dużym wzmocnieniem. Co ważne, wszyscy z nich są żorzanami i wracają do naszego miasta. Oparcie zespołu na zawodnikach z Żor było jednym z założeń naszego projektu, którego celem jest stworzenie mocnej drużyny reprezentującej Miasto Żory w regionie – mówi Piotr Dziadek, Prezes KS Baranowice-Żory.

Wzmocniona została przede wszystkim siła ofensywna drużyny z Baranowic

Największym nazwiskiem jest bez wątpienia Marcin Sobczak, który przyszedł z Zameczku Czernica. To napastnik, który w przeszłości reprezentował m.in. Lecha Poznań, Ruch Chorzów, GKS Tychy czy Pniówek Pawłowice. Do KS Baranowice-Żory dołączył też duet z Polonii Marklowice – napastnik Tomasz Pudełko oraz grający w pomocy i ataku Michał Adamczyk. Linię pomocy wzmocnili Dawid Buchalik, którzy przyszedł z Ochojca oraz Kamil Hein, który do KS Baranowice-Żory trafił z Woszczyc. Z tego samego klubu przybył też nowy obrońca, Marcin Pawłowski.

Mamy bardzo dobrą drużynę, w zespole panuje świetna atmosfera. Udało się uzupełnić kadrę tam, gdzie były takie potrzeby. Wszystko oczywiście zweryfikuje boisko, ale wierzę, że ten zespół idzie w dobrym kierunku. Co ważne, mamy wielu dobrych zawodników i możemy rotować nimi między zespołami A i C Klasy – podsumowuje  Piotr Dziadek.

Potwierdzeniem tych słów jest początek  sezonu w wykonaniu żorskich piłkarzy. W pierwsze kolejce Football Center Klasy A zawodnicy trenera Adama Adamczyka zagrali na wyjeździe z Zuchem Orzepowice. KS Baranowice-Żory wygrał ten mecz aż 6:1 po golach Marcina Sobczaka (2), Tomasza Pudeło (2), Dawida Buchalika i Artura Kosa.

W kolejnym meczu KS Baranowice-Żory na swoim boisku przyjmował  Polonię Niewiadom. Gospodarze znów rozegrali bardzo dobre spotkanie, wygrywając 3:0. Bramki zdobyli Marcin Sobczak (2) i Tomasz Pudeło. Trzeci mecz to także trzecie zwycięstwo - tym razem 4:0 na wyjeździe z Borowikiem Szczejkowice, po bramkach Sobczaka (2), Adamczyka i Kosa.

Zimnym prysznicem dla żorskiego zespołu okazało się spotkanie 4. kolejki, w którym na swoim boisku zagrali z Wichrem Wilchwy. Goście pokonali naszą drużynę 3:1. Oznacza to, że nasza drużyna z dorobkiem 9 punktów zajmuje obecnie 4. miejsce w tabeli A Klasy Podokręgu Rybnik (część drużyn rozegrało już 5 meczów).

Kadra pierwszego zespołu KS Baranowice-Żory (występuje bieżąca rotacja między kadrą zespołu A Klasy i C Klasy):

  • Bramkarze: Fugiel Dawid, Szczotka Bartek, Dudek Grzegorz, Miszczyk Sławek 
  • Obrońcy: Adamczyk Damian, Szymała Kamil, Kurpiński Bartek, Banaś Bartek, Grochowski Zbyszek, Stryjniak Jakub, Cebo Karol, Krasiński Gracjan
  • Pomocnicy: Buchalik Dawid, Hubka Filip, Wajda Dawid, Adamczyk Michał, Kania Jakub, Szafarczyk Maksymilian, Kołodziej Adrian, Nierada Łukasz, Śliwak Dawid, Adamczyk Aleksander 
  • Napastnicy: Sobczak Marcin, Pudełko Tomasz, Pasko Paweł, Kos Artur, Tomecki Piotr 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również