Wiadomości z Żor

Kryminalni docenieni podczas finału wojewódzkiego konkursu

  • Dodano: 2018-04-20 11:30

Kom. Tomasz Walkowski i asp.szt. Jacek Żukowski z żorskiej komendy zostali docenieni w konkursie "Policjant Służby Kryminalnej garnizonu śląskiego roku 2018".

Pierwszy z nich w teście wiedzy okazał się jednym z dwóch najlepszych policjantów nadzorujących pracę śledczych na Śląsku, natomiast drugi zajął wysoką lokatę w indywidualnej klasyfikacji techników kryminalistyki. Asp. szt. Jacek Żukowski, uwzględniając wszystkie etapy konkursu był II wśród techników w województwie.

Od pierwszych dni kwietnia br. w Szkole Policji w Katowicach oraz Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach toczyła się rywalizacja policjantów w konkursie "Policjant służby kryminalnej garnizonu śląskiego roku 2018". Organizatorem konkursu był Wydział Kryminalny oraz Wydział Doboru i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, wspólnie ze Szkołą Policji w Katowicach. Eliminacje wojewódzkie miały na celu wytypowanie najlepszej drużyny, która następnie będzie reprezentować nasz garnizon w konkursie ogólnopolskim. W zmaganiach brali udział policjanci, którzy na co dzień pracują przy obsłudze zdarzeń kryminalnych. W skład każdej grupy wchodziło czterech policjantów: służby dochodzeniowo-śledczej, operacyjno-rozpoznawczej, technik kryminalistyki oraz funkcjonariusz, który pełni nadzór nad pracą dochodzeniowo-śledczą.

Konkurs podzielony był na kilka etapów, obejmujących zakres wiedzy dla poszczególnych policjantów:

- 03-06 kwietnia w Szkole Policji w Katowicach przeprowadzona została także konkurencja sprawdzianu umiejętności na miejscu zdarzenia w formie oględzin.

- sprawdzian wiedzy praktycznej (kazus),

- sprawdzian wiedzy zawodowej (test wiedzy)

- sprawdzian umiejętności strzeleckich

- sprawdzian umiejętności udzielania pierwszej pomocy

sprawdzian sprawnościowy

Wyniki rywalizacji


Uroczyste zakończenie konkursu odbyło się dzisiaj, w rotundzie katowickiej komendy wojewódzkiej. Laureatów zmagań wyłoniła komisja, natomiast nagrody wręczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach mł. insp. Mariusz Krzystyniak oraz Zastępca Komendanta Szkoły Policji w Katowicach insp. Jarosław Gałuszka. Podczas uroczystego wręczenia nagród obecni byli Zastępca Naczelnika Wydziału Kryminalnego KWP w Katowicach podinsp. Rafał Izdebski, Naczelnik Wydziału Doboru i Szkolenia, mł. insp. Joanna Świec-Rajca oraz Kierownik Zakładu Służby Kryminalnej Szkoły Policji w Katowicach mł. insp. Jacek Słobosz. Przedstawiciele kierownictwa oraz katowickiej szkoły policji, pogratulowali zwycięzcom i podziękowali im za codzienną pracę.

Choć reprezentująca żorską komendę grupa tym razem na podjum nie stanęła to za wyjątkową wiedzę zawodową w teście doceniony został kom. Tomasz Walkowski. Na co dzień nadzoruje on pracę żorskich śledczych i jak się okazuje jest jednym z dwóch policjantów posiadających największą wiedzę i doświadczenie na Śląsku. Także asp.szt. Jacek Żukowski zdobył wysoką, bo II lokatę w klasyfikacji indywidualnej. W jego przypadku o miejscu w konkursie zdecydowały wysokie noty zdobyte podczas wszystkich etapów.

Zwycięzcom i wyróżnionym gratulujemy!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również