Wiadomości z Żor

Kręć kilometry dla Żor i weź udział w rozgrzewce przed Pucharem Rowerowej Stolicy Polski

  • Dodano: 2020-05-27 09:15

Kręć kilometry dla Żor i weź udział w rozgrzewce przed rywalizacją o Puchar Rowerowej Stolicy Polski

Żory przyłączyły się do walki o Puchar Rowerowej Stolicy Polski! Akcja potrwa przez cały wrzesień, ale już dzisiaj zachęcamy do pobrania bezpłatnej aplikacji i wzięcia udziału w rozgrzewce. Dzieci, seniorzy i całe rodziny mogą w trakcie wakacji przygotować się do rowerowej rywalizacji, by we wrześniu wykręcać kilometry dla naszego miasta!

O tytuł Rowerowej Stolicy Polski powalczy w tym roku ponad 30 miast z całej Polski

W poprzedniej, pierwszej edycji, uczestnicy wykręcili łącznie ponad milion kilometrów! Akcja, której organizatorem jest Miasto Bydgoszcz, motywuje Polaków do zdrowej, sportowej rywalizacji i wspólnej zabawy propagującej aktywny tryb życia. Rywalizacja o Puchar Rowerowej Stolicy Polski odbędzie się we wrześniu, ale już teraz możemy przeprowadzić rozgrzewkę. Każdy sportowiec wie, że aby zdobyć puchar, trzeba dużo trenować! Dlatego od 1 czerwca rozpoczynamy trening, który potrwa do 16 sierpnia i z pewnością zwiększy nasze szanse we wrześniowej rywalizacji. Udział w zabawie jest całkowicie bezpłatny, a na najaktywniejszych uczestników czekają upominki od Miasta Żory!

Aby wziąć udział w zabawie, wystarczy pobrać na telefon darmową aplikację Rowerowa Stolica Polski, która rejestruje trasy i ich długości. Link do pobrania aplikacji dla systemu Android znajduje się TUTAJ, dla systemu IOS znajduje się TUTAJ. Założyć konto można na dwa sposoby: za pośrednictwem Facebooka lub przez formularz rejestracji. Aplikacja pozwala nam wybrać, czy chcemy korzystać z jej pełnej wersji czy przystępujemy jedynie do rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Następnie wpisujemy swoje dane, potrzebne do zweryfikowania najbardziej aktywnych uczestników, którzy zostaną nagrodzeni po zakończeniu akcji. Z listy wybieramy dyscyplinę sportową - można wybrać kilka, ale najważniejsza jest jazda na rowerze, bo to o rower tutaj chodzi! Następnie trzeba zaakceptować regulamin i kliknąć POTWIERDŹ.

Kolejnym krokiem jest wybór miasta, dla którego będziemy kręcić kilometry. W tym celu w zakładce RYWALIZACJE wybieramy OFICJALNY TRENING RSP i klikamy DOŁĄCZ. Z listy miast wybieramy Żory – to ważne, gdyż każdy kto dołączy do treningu i wybierze swoje miasto, automatycznie zostanie przypisany do wrześniowej rywalizacji! Wybieramy rodzaj treningu: OGÓLNY oraz grupę OGÓLNĄ i klikamy DOŁĄCZ.

We wrześniu będziemy mogli dodawać własne grupy oraz wybierać spośród już utworzonych, na razie jest to niemożliwe, gdyż trening ma wyłącznie charakter rekreacyjny. Gdy już wsiądziemy na rower, włączamy aplikację i z menu głównego wybieramy zakładkę TWOJA AKTYWNOŚĆ, klikamy START (zielony przycisk) i jedziemy!

Trening jest doskonałą formą zabawy i okazją, by zapoznać się z aplikacją. Wszyscy, którzy jeżdżą na rowerze i są posiadaczem telefonu komórkowego, mogą wziąć udział w akcji.

Aplikacja działa na terenie całego świata, dlatego każdy uczestnik, bez względu na miejsce w którym się znajduje, może kręcić kilometry dla swojego miasta! Szczegóły na stronie www.rowerowastolicapolski.pl oraz na Facebooku.

Kręć kilometry dla Żor i weź udział w rozgrzewce przed Pucharem Rowerowej Stolicy Polski

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również