Wiadomości z Żor

Kradli hortensje spod żorskiej prokuratury

  • Dodano: 2021-08-26 08:30, aktualizacja: 2021-08-26 08:40

53-letnia kobieta i 45-letni mężczyzna odpowiedzą za kradzież kwiatów z zieleńca przy żorskiej prokuraturze. Na popełnieniu wykroczenia zostali przyłapani wczoraj przez pracownika ochrony. 53-latka tłumaczyła, że kwiaty chciała zanieść na grób matki.

23 sierpnia do żorskiej komendy stawił się pracownik ochrony miejscowej prokuratury, który przyprowadził ze sobą 53-letnią kobietę. Jak się okazało, ochroniarz chwilę wcześniej przyłapał ją jak ścinała hortensje i wkładała je do reklamówki.

Kiedy ochroniarz rozmawiał z policjantami, otrzymał telefon, że ktoś ponownie pojawił się na zieleńcu przy prokuraturze i również kradnie kwiaty. Przekazał kobietę policjantom, a sam udał się w miejsce, gdzie doszło do wykroczenia.

Przy prokuraturze ochroniarz ujął kolejnego złodzieja, tym razem 45-latka, który podobnie jak kobieta ścinał kwiaty i chował do reklamówki. I jego natychmiast doprowadził do komendy, a następnie oddał w ręce stróżom prawa.

Złodzieje kwiatów zostali już przesłuchani i wkrótce ich sprawą zajmie się sąd. Za popełnione wykroczenie grozi im kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.