Wiadomości z Żor

Kradli hortensje spod żorskiej prokuratury

  • Dodano: 2021-08-26 08:30, aktualizacja: 2021-08-26 08:40

53-letnia kobieta i 45-letni mężczyzna odpowiedzą za kradzież kwiatów z zieleńca przy żorskiej prokuraturze. Na popełnieniu wykroczenia zostali przyłapani wczoraj przez pracownika ochrony. 53-latka tłumaczyła, że kwiaty chciała zanieść na grób matki.

23 sierpnia do żorskiej komendy stawił się pracownik ochrony miejscowej prokuratury, który przyprowadził ze sobą 53-letnią kobietę. Jak się okazało, ochroniarz chwilę wcześniej przyłapał ją jak ścinała hortensje i wkładała je do reklamówki.

Kiedy ochroniarz rozmawiał z policjantami, otrzymał telefon, że ktoś ponownie pojawił się na zieleńcu przy prokuraturze i również kradnie kwiaty. Przekazał kobietę policjantom, a sam udał się w miejsce, gdzie doszło do wykroczenia.

Przy prokuraturze ochroniarz ujął kolejnego złodzieja, tym razem 45-latka, który podobnie jak kobieta ścinał kwiaty i chował do reklamówki. I jego natychmiast doprowadził do komendy, a następnie oddał w ręce stróżom prawa.

Złodzieje kwiatów zostali już przesłuchani i wkrótce ich sprawą zajmie się sąd. Za popełnione wykroczenie grozi im kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również