Wiadomości z Żor

Konkurs na żorską kartkę bożonarodzeniową

  • Dodano: 2021-11-16 09:15

Po raz pierwszy w historii Miejski Ośrodek Kultury w Żorach zaprasza do udziału w konkursie artystycznym, którego celem jest wyłonienie najpiękniejszej kartki bożonarodzeniowej. Każdy z nas przeżywa ten okres w wyjątkowy sposób, mamy różne skojarzenia, towarzyszą nam inne tradycje, motywy, osobiste wspomnienia – wystarczy nadać im formę artystyczną, a jedynym ograniczeniem niech będzie wyobraźnia. Podzielcie się z nami Magią Świąt, a kto wie, może sprawicie sobie prezent pod choinkę?

Konkurs na kartkę bożonarodzeniową

Konkurs skierowany jest do dzieci, młodzieży i dorosłych mieszkańców powiatu Żor. Zadaniem jest wykonanie pracy, której temat nawiązywać będzie do zwyczajów i tradycji świąt Bożego Narodzenia. Oczywiście z żorskimi akcentami! Technika, w jakiej zostaną wykonane kartki, jest dowolna, ważne, żeby były płaskie, a wszystkie elementy dekoracyjne zostały wykonane własnoręcznie. W konkursie nagrodzonych zostanie 15 prac, a najlepsze ilustracje znajdą się na specjalnie przygotowanych świątecznych kartkach pocztowych. Każdy z laureatów otrzyma komplet dwunastu kartek z autorskim rysunkiem oraz nagrody rzeczowe.

- Chcemy, żeby prace konkursowe wykonane zostały samodzielnie przez dzieci i to właśnie będziemy brać głównie pod uwagę przy ich ocenie. Dlatego prosimy dorosłych, aby nie poprawiali bombek, nie polerowali karpiowi łusek, a choince dali szansę być uroczo niesymetryczną. Oczekujemy prac prawdziwych, pełnych dziecięcej szczerości. A pełnoletnich uczestników zachęcamy do wykazania się talentem w ich własnej kategorii wiekowej - przekazuja organizatorzy konkursu.

Więcej informacji w Regulaminie dostępnym na stronie: mok.zory.pl

Konkurs na żorską kartkę bożonarodzeniową

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również