Wiadomości z Żor

Komunikat Naczelnika Urzędu Skarbowego w Żorach

  • Dodano: 2020-03-13 10:15

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Żorach informuje, że z uwagi na zagrożenia epidemiologiczne możliwe będzie ograniczenie dostępności budynku Urzędu Skarbowego tylko do sali obsługi podatnika.

W związku z powyższym szczególnie zachęca się podatników do składania zeznań podatkowych drogą elektroniczną  oraz do korzystania z e-usług i  kontaktowania się z Urzędem przez platformę e-PUAP. 

Ministerstwo Finansów i Krajowa Administracja Skarbowa oferują wygodne i bezpieczne sposoby rozliczenia podatków  bez wychodzenia z domu poprzez
- TWÓJ  e-PIT
-  e-DEKLARACJE
Więcej szczegółów na portalu www.podatki.gov.pl

Dla usługi Twój e-PIT dedykowana została specjalna linia telefoniczna + 48 32 358 18 42.

Numery infolinii Krajowej Informacji Skarbowej czynne od poniedziałku do piątku w godzinach  7:00 – 18:00:
- 22 330 03 30 (dla telefonów komórkowych)
- 801 055 055 (dla telefonów stacjonarnych)
- +48 22 330 03 30 (z zagranicy)

Wesprzyj Seniora w wypełnieniu e-PITa

Krajowa Administracja Skarbowa, kierując się chęcią pomocy szczególnej grupie społecznej jaką stanowią emeryci, zachęca wszystkich mieszkańców do pomocy seniorom w wypełnieniu i złożeniu elektronicznego zeznania podatkowego.

Zdarza się, że osoby starsze nie radzą sobie z obsługą nowoczesnych urządzeń takich jak telefon czy komputer. Nie potrafią również samodzielnie wypełnić zeznania podatkowego, a mogliby skorzystać z przysługujących ulg i odliczeń, czy też po prostu przekazać 1% podatku należnego na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego.Dzięki usłudze Twój e-PIT dostępnej na stronie podatki.gov.pl, bez wychodzenia z domu, złożenie takiego zeznania podatkowego jest prostsze niż kiedykolwiek.

Jeśli w Waszym otoczeniu znajdują się osoby starsze (rodzice, dziadkowie, sąsiedzi, znajomi) zachęcamy do pomocy. Wystarczy, że dysponujecie komputerem lub urządzeniem mobilnym z dostępem do sieci Internet. Aby skorzystać z usługi Twój e-PIT potrzebne są: kopia zeznania za rok 2018 oraz informacja o osiągniętych dochodach za rok 2019 (np. PIT-11, PIT-40A/PIT-11A z ZUS). Do usługi można także zalogować się korzystając z Profilu Zaufanego i bankowości elektronicznej.

Po zalogowaniu w serwisie podatki.gov.pl można zapoznać się z przygotowanym przez system zeznaniem, zmodyfikować je m. in. o przysługujące ulgi, zatwierdzić i przekazać do właściwego urzędu skarbowego. Można również wypełnić krótki formularz PIT-OP wpisując KRS organizacji, której podatnik chce przekazać swój 1% podatku.

Warto pamiętać, że nadpłata wynikająca z zeznania złożonego za pomocą środków komunikacji elektronicznej zwracana jest w ciągu 45 dni, a w zeznaniu istnieje możliwość wskazania numeru rachunku bankowego.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.