Wiadomości z Żor

Kolejnych dwóch nietrzeźwych kierowców w rękach mundurowych

  • Dodano: 2022-05-24 09:45

Tylko wczoraj policjanci zatrzymali dwóch kierujących, którzy prowadzili swoje pojazdy po alkoholu. To duża nieodpowiedzialność wsiadać „za kółko” w takim stanie. Policjanci apelują o rozwagę i korzystanie z dróg w stanie trzeźwości.

Pierwszy zatrzymany został do kontroli na ulicy Stodolnej

Kierujący samochodem osobowym marki Audi 30-letni mieszkaniec Żor już na pierwszy „rzut oka” wyglądał podejrzanie. Policjanci od razu wyczuli od mężczyzny silny zapach alkoholu, wypowiadał się również w bełkotliwy sposób. Badanie za zawartość alkoholu potwierdziły wcześniejsze podejrzenia, gdyż prowadził swój samochód z prawie 2,5 promila w organizmie.

Kolejny kierujący zatrzymany został na ulicy Skrzeczkowickiej

Tym razem mundurowi do kontroli zatrzymali rowerzystę, którego zachowanie i tor jazdy odbiegał od przyjętych standardów poruszania się po drogach. Po przebadaniu okazało się, że ma w organizmie ponad pół promila alkoholu.

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, utrata prawa jazdy oraz liczne kary finansowe. W przypadku rowerzysty jest to mandat karny w wysokości 2500 zł.

Pomimo iż w tych dwóch sytuacjach mamy do czynienia z różnymi pojazdami, to w każdym z tych wypadków jest to z pewnością łamanie obowiązującego prawa i każda z tych sytuacji stwarza zagrożenie dla pozostałych użytkowników dróg, a zwłaszcza dla niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.