Wiadomości z Żor

Kolejne wyróżnienie dla żorskiego pisarza!

  • Dodano: 2024-01-17 10:15

Pisarz z naszego miasta, Przemysław Karbowski, osiągnął kolejny literacki sukces. Tym razem został nagrodzony w I Konkursie Literackim „Na kamieniu kamień”. Wokół twórczości Wiesława Myśliwskiego, organizowanym przez Centrum Kulturalno-Biblioteczne w Gietrzwałdzie i Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie.

Żorski pisarz kolejny raz doceniony

Temat konkursu były „Niewypowiedziane słowa, objęte tajemnicą zdarzenia, niedopuszczone do głosu postaci w powieści »Kamień na kamieniu«”. Jury oceniło 67 nadesłanych prac i postanowiło nagrodzić dziesięć. Poza trzema nagrodami głównymi przyznano siedem wyróżnień. Jedno z nich trafiło do Przemysława Karbowskiego z Żor za opowiadanie pt. „Pustka”.

– Najlepszą nagrodą jest to, że nasze opowiadania trafiły do Wiesława Myśliwskiego. Świadomość, że moją pracę przeczyta Mistrz ma w sobie coś budującego – podkreśla Przemysław Karbowski.

Dla tych, którzy chcieliby poznać bliżej twórczość Przemysława Karbowskiego, mamy niespodziankę. Do wygrania jest 5 egzemplarzy antologii „Most”, która jest efektem II Konkursu na Opowiadanie im. Gustawa Herlinga-Grudzińskiego, wydanej przez Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej w Kielcach. W antologii znajduje się m.in. opowiadanie pt. „Henryk” autorstwa żorzanina. By zdobyć książkę, należy w poniedziałek, 22 stycznia  przyjść do Wydziału Promocji, Kultury i Sportu Urzędu Miasta Żory (Rynek 9, pok. 104) i podać hasło „Przemysław Karbowski”. Książkę otrzyma 5 pierwszych osób. - czytamy na stronie UM Żory.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również