Wiadomości z Żor

Kolejna osoba z Żor zakażona koronawirusem - kobieta przebywa w szpitalu w Tychach

  • Dodano: 2020-03-21 20:15

Do szpitala w Tychach trafiła kolejna osoba z Żor zakażona koronawirusem. Starsza kobieta skarżyła się na nudności, brak apetytu i ogólne osłabienie. W trakcie wywiadu poinformowała, że tydzień temu była na uroczystości rodzinnej. 

Teraz służby starają się dotrzeć do wszystkich uczestników przyjęcia. W kwarantannie domowej przebywa już jeden mężczyzna, który miał kontakt z chorą - na razie czuje się dobrze. 

Obecnie w województwie śląskim jest 56 zdiagnozowanych przypadków zakażenia koronawirusem. 75 osób jest hospitalizowanych, 2136 osób przebywa w kwarantannie. 7111 osób objęto nadzorem sanitarnym. 

Jak podaje urząd miasta Żor, na dzień 20 marca, na godzinę 14:00 już 56 żorzan było objętych kwarantanną, natomiast u jednej osoby potwierdzono zakażenie koronawirusem. Dzisiaj liczba potwierdzonych chorych na covid 19 powiększyła się, wzrośnie również ilość osób przebywających w kwarantannie. 

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • Asia

    Ludzie nie potrafią powstrzymać się od spotkań rodzinnych, ciekawe co będzie w czasie świąt. Niemożliwe jak można być takim głupcem. Z takim podejściem koło się zamyka i nie wyjdziemy z tego...

  • Dana

    Masz rację. Widzę ludzi stoących pod blokiem w grupie i rozbawionych, pijących piwo, to myślę co jeszcze musi się stać aby się opamiętali. Bądźmy rozsądni. Siedźmy w domu. W nim też można znaleźć sobie zajęcie. Unikajmy kontaktów towarzyskich. Pomóżmy osobom pracującym w służbie zdrowia. Oni są na służbie i ciężko pracują. A ty masz tylko siedzieć w domu. Może zrobisz coś pozytywnego w domu. Nie bądź egoistą

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.