Wiadomości z Żor

Kolejna osoba z Żor zakażona koronawirusem - kobieta przebywa w szpitalu w Tychach

  • Dodano: 2020-03-21 20:15

Do szpitala w Tychach trafiła kolejna osoba z Żor zakażona koronawirusem. Starsza kobieta skarżyła się na nudności, brak apetytu i ogólne osłabienie. W trakcie wywiadu poinformowała, że tydzień temu była na uroczystości rodzinnej. 

Teraz służby starają się dotrzeć do wszystkich uczestników przyjęcia. W kwarantannie domowej przebywa już jeden mężczyzna, który miał kontakt z chorą - na razie czuje się dobrze. 

Obecnie w województwie śląskim jest 56 zdiagnozowanych przypadków zakażenia koronawirusem. 75 osób jest hospitalizowanych, 2136 osób przebywa w kwarantannie. 7111 osób objęto nadzorem sanitarnym. 

Jak podaje urząd miasta Żor, na dzień 20 marca, na godzinę 14:00 już 56 żorzan było objętych kwarantanną, natomiast u jednej osoby potwierdzono zakażenie koronawirusem. Dzisiaj liczba potwierdzonych chorych na covid 19 powiększyła się, wzrośnie również ilość osób przebywających w kwarantannie. 

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • Asia

    Ludzie nie potrafią powstrzymać się od spotkań rodzinnych, ciekawe co będzie w czasie świąt. Niemożliwe jak można być takim głupcem. Z takim podejściem koło się zamyka i nie wyjdziemy z tego...

  • Dana

    Masz rację. Widzę ludzi stoących pod blokiem w grupie i rozbawionych, pijących piwo, to myślę co jeszcze musi się stać aby się opamiętali. Bądźmy rozsądni. Siedźmy w domu. W nim też można znaleźć sobie zajęcie. Unikajmy kontaktów towarzyskich. Pomóżmy osobom pracującym w służbie zdrowia. Oni są na służbie i ciężko pracują. A ty masz tylko siedzieć w domu. Może zrobisz coś pozytywnego w domu. Nie bądź egoistą

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.