Wiadomości z Żor

Koleje Śląskie: W maju utrudnienia na odcinku przez Żory

  • Dodano: 2019-03-11 06:00, aktualizacja: 2019-03-10 21:23

W niedzielę wprowadzona została korekta rozkładu jazdy Kolei Śląskich. W maju pasażerowie z Żor muszą liczyć się z utrudnieniami. Powodem remonty i modernizacje prowadzone przez PKP PLK. 

Koleje Śląskie: rozkład i zmiany od 10 marca

Żorzanie przez kilka dni maja nie będą mieli możliwości dojechania pociągami Kolei Śląskich do Rybnika. 10 marca spółka wprowadziła korektę rozkładu jazdy. Część zmian dotyczy pasażerów linii S72, czyli tej, która obsługuje stacje kolejowe pomiędzy Pszczyną i Rybnikiem (Pszczyna, Radostowice, Suszec, Żory i Rybnik)

Warto zwrócić uwagę na zmiany na linii S72 czyli Rybnik – Pszczyna – Czechowice-Dziedzice – Bielsko-Biała. W tym wypadku zastępcze autobusy będzie można spotkać na odcinku Pszczyna – Rybnik w okresie od 11 do 15 maja – informuje biuro prasowe Kolei Śląskich.

Ponadto, prowadzone prace będą miały również wpływ na kursowanie pociągu S76 Kubalonka, który kursuje na trasie Gliwice – Knurów – Rybnik – Chybie – Wisła Głębce. 25 i 26 maja pociąg będzie kursował z wykorzystaniem zastępczej komunikacji autobusowej na odcinku Leszczyny – Rybnik (pozostała część trasy w obu kierunkach będzie obsługiwana transportem kolejowym).

Koleje Śląskie: utrudnienia na trasie Pszczyna - Rybnik

Wprowadzone zmiany trzeba wziąć pod uwagę przy planowaniu podróży, szczególnie w przypadku osób podróżujących na tej trasie do pracy czy szkoły. 

Co ważne, Koleje Śląskie podjęły współpracę z innymi przewoźnikami. Aby zmniejszyć powstałe niedogodności, w pociągach innych spółek przewozowych będą honorowane bilety KŚ. 

- Oznacza to, że na najbardziej newralgicznych odcinkach podróżni będą mogli korzystać z pociągów tych przewoźników na podstawie naszych biletów. Honorowanie biletów zostanie wprowadzone w pociągach Przewozów Regionalnych na odcinku Katowice – Rybnik – Wodzisław Śląski – Chałupki (w obu kierunkach) w terminach 18.03-18.04 oraz 11.05-27.05. W tym wypadku do dyspozycji naszych podróżnych są wszystkie pociągi Przewozów Regionalnych i odwrotnie – informuje KŚ.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również