Wiadomości z Żor

Kilkanaście wykroczeń podczas wczorajszych działań "Bezpieczne przejście dla pieszych"

  • Dodano: 2019-04-05 11:00

Kilkanaście wykroczeń ujawnionych przez policjantów ruchu drogowego to bilans wczorajszych działań "Bezpieczne przejście dla pieszych".

Wśród nich najczęstsze to przekraczanie prędkości w rejonie pasów, ale też omijanie pojazdu na przejściu, czy niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej. Nie tylko kierowców zmuszeni byli jednak ukarać policjanci, gdyż także i piesi wpadali w ich ręce.

Bezpieczne przejście dla pieszych

Piesi są pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego, ale niestety bardzo często w kontakcie z pojazdami stają się ofiarami zdarzeń drogowych. W naszym mieście najczęściej do wypadków z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego dochodzi na oznakowanych przejściach dla pieszych, dlatego też cyklicznie policjanci drogówki prowadzą działania "Bezpieczne przejście dla pieszych".

Jedne z tych działań odbyły się wczoraj i tylko w ciągu czterech godzin stróże prawa ujawnili kilkanaście wykroczeń. Kierowcy głównie przekraczali prędkość w rejonie nadzorowanych przejść dla pieszych, ale nie tylko oni zapominali o bezpieczeństwie. W ręce policjantów wpadli też niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, którzy lekceważyli przepisy i przechodzili np. przez pasy "na czerwonym".

Tego typu akcje odbywają się co miesiąc i prowadzone są w rejonie przejść, na których w latach poprzednich dochodziło do zdarzeń, w tym śmiertelnych. Policjanci podczas nich zwracają szczególną uwagę z kolei na takie wykroczenia jak: nieustapienie pierwszeństwa przejazdu, wyprzedzanie da przejściu, omijanie pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu, czy przekraczanie prędkości w rejonie przejść i niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również