Wiadomości z Żor

Jeździli pomimo cofniętych uprawnień

  • Dodano: 2019-08-26 13:00

Nawet do 2 lat więzienia grozi dwóm mężczyznom, którzy kierowali samochodem pomimo prawomocnej decyzji o cofnięciu prawa jazdy.

54-letni mieszkaniec Żor i 35-letni mieszkaniec powiatu pszczyńskiego zostali zatrzymani przez żorskich stróżów prawa.

Obaj teraz będą mieli kłopot z ubieganiem się o przywrócenie uprawnień


Starosta cofa uprawnienia do kierowania pojazdami w przypadku orzeczenia o istnieniu przeciwskazań zdrowotnych lub psychologicznych, utraty kwalifikacji na podstawie wyniku egzaminu państwowego i w przypadku orzeczenia zakazu prowadzenia pojazdów. Jeśli przyczyny te ustaną wówczas kierujący może starać się o przywrócenie prawa jazdy. W przypadku, gdy osoba wobec, której podjęta została decyzja o cofnięciu uprawnień na okres powyżej roku chce je odzyskać podlega kontrolnemu sprawdzeniu kwalifikacji, co oznacza, że musi ponownie zdać teoretyczny i praktyczny egzamin.

Niestety, ani 54-letni mieszkaniec Żor, ani 35-letni mieszkaniec Studzionki nie odzyskają zbyt szybko swych uprawnień. Obaj wpadli w miniony weekend w ręce żorskich stróżów. Pierwszy z nich został zatrzymany, gdy jechał w piątek samochodem na ulicy Kościuszki, drugi został namierzony po tym, jak spowodował kolizję na parkingu przy jednym z żorskich centrów handlowych.

Problemy będzie miał również inny kierowca, mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju. 34-latek został przyłapany na prowadzeniu samochodu po wpływem alkoholu w piątek, na Leśnej. Mężczyzna miał blisko pół promila w wydychanym powietrzu, nie posiadał za to w ogóle prawa jazdy.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.