Wiadomości z Żor

Jest 3 mln zł z ministerstwa na halę sportową w Żorach 

  • Dodano: 2019-04-18 10:45

Minister sportu i turystyki Witold Bańka podpisał właśnie umowę na dofinansowanie dwóch inwestycji w Żorach: hali sportowej przy Zespole Szkół Ogólnokształcących oraz zaplecza dla hali sportowej przy Zespole Szkół nr 3.

W Żorach spotkali się minister Witold Bańka, wicemarszałek województwa śląskiego Wojciech Kałuża oraz wiceprezydent Żor Daniel Wawrzyczek.

Budowa hali sportowej przy Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Karola Miarki i budowa zaplecza sanitarno-szatniowego dla hali sportowej przy Zespole Szkół nr 3 uzyskały dofinansowanie w ramach programu Ministra Sportu i Turystyki „Sportowa Polska – program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej”.

W ramach pierwszego projektu istniejący budynek szkolny zostanie rozbudowany o nowy budynek hali sportowej, wraz z zapleczem techniczno-szatniowym. Realizacja tej inwestycji planowana jest na lata 2019-2020. Wartość projektu to 7,6 mln zł, zaś dofinansowanie wyniesie 2,5 mln zł.

Druga inwestycja, planowana na lata 2019-2020, będzie polegała na rozbudowie hali sportowej o zaplecze sanitarno-szatniowe. Wartość tego projektu to 950 tys. zł, a dofinansowanie wyniesie 475 tys. zł. 

Cieszę się, że mamy okazję dofinansować obiekt, który będzie służył lokalnej społeczności: dzieciom, młodzieży i pozostałym mieszkańcom. Mamy przeświadczenie, że infrastruktura sportowa to inwestycja zawsze służąca lokalnej społeczności. Dlatego życzę władzom miasta, by nie przestawać inwestować w zdrowe, aktywne społeczeństwo. Trzymam kciuki za powodzenie tej inwestycji – mówił minister sportu i turystyki Witold Bańka chwilę przed podpisaniem umowy.

Jestem przekonany, że zrealizujemy te umowy, tak jak realizujemy wszystkie zamierzenia. Myślę, że te ważne i oczekiwane inwestycje już w przyszłym roku będą gotowe do użytku – dodał wiceprezydent Żor Daniel Wawrzyczek.

Wizualizacja nowej hali sportowej przy Zespole Szkół im. Karola Miarki

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również