Wiadomości z Żor

Jest 3 mln zł z ministerstwa na halę sportową w Żorach 

  • Dodano: 2019-04-18 10:45

Minister sportu i turystyki Witold Bańka podpisał właśnie umowę na dofinansowanie dwóch inwestycji w Żorach: hali sportowej przy Zespole Szkół Ogólnokształcących oraz zaplecza dla hali sportowej przy Zespole Szkół nr 3.

W Żorach spotkali się minister Witold Bańka, wicemarszałek województwa śląskiego Wojciech Kałuża oraz wiceprezydent Żor Daniel Wawrzyczek.

Budowa hali sportowej przy Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Karola Miarki i budowa zaplecza sanitarno-szatniowego dla hali sportowej przy Zespole Szkół nr 3 uzyskały dofinansowanie w ramach programu Ministra Sportu i Turystyki „Sportowa Polska – program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej”.

W ramach pierwszego projektu istniejący budynek szkolny zostanie rozbudowany o nowy budynek hali sportowej, wraz z zapleczem techniczno-szatniowym. Realizacja tej inwestycji planowana jest na lata 2019-2020. Wartość projektu to 7,6 mln zł, zaś dofinansowanie wyniesie 2,5 mln zł.

Druga inwestycja, planowana na lata 2019-2020, będzie polegała na rozbudowie hali sportowej o zaplecze sanitarno-szatniowe. Wartość tego projektu to 950 tys. zł, a dofinansowanie wyniesie 475 tys. zł. 

Cieszę się, że mamy okazję dofinansować obiekt, który będzie służył lokalnej społeczności: dzieciom, młodzieży i pozostałym mieszkańcom. Mamy przeświadczenie, że infrastruktura sportowa to inwestycja zawsze służąca lokalnej społeczności. Dlatego życzę władzom miasta, by nie przestawać inwestować w zdrowe, aktywne społeczeństwo. Trzymam kciuki za powodzenie tej inwestycji – mówił minister sportu i turystyki Witold Bańka chwilę przed podpisaniem umowy.

Jestem przekonany, że zrealizujemy te umowy, tak jak realizujemy wszystkie zamierzenia. Myślę, że te ważne i oczekiwane inwestycje już w przyszłym roku będą gotowe do użytku – dodał wiceprezydent Żor Daniel Wawrzyczek.

Wizualizacja nowej hali sportowej przy Zespole Szkół im. Karola Miarki

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.