Wiadomości z Żor

Jechał Wiślanką pod prąd. Miał 2,5 promila alkoholu!

  • Dodano: 2021-08-17 07:15, aktualizacja: 2021-08-17 07:31

Ponad 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu miał kierowca, który jechał Wiślanką pod prąd. 65-letni mieszkaniec Żor został zatrzymany wczoraj po godzinie 16.00 przez policjantów z żorskiego wydziału ruchu drogowego. Mężczyzna stracił już prawo jazdy i wkrótce stanie przed sądem.

Mogło dojść do tragedii. Pijany mężczyzna jechał Wiślanką pod prąd

Nie trudno sobie wyobrazić, do jakiej tragedii na drodze mógł doprowadzić pijany 65-latek, który w niedzielne popołudnie wsiadł za kierownicę i jechał popularną Wiślanką, gdzie szczególnie w wakacje panuje wzmożony ruch.

Nie dość, że mężczyzna był kompletnie pijany, to stracił orientację i prowadził samochód pod prąd, stwarzając tym samym ogromne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

Na szczęście policjanci z żorskiego wydziału ruchu drogowego, zanim nieodpowiedzialny kierowca doprowadziłby do tragedii, zatrzymali go i udaremnili mu dalszą jazdę. Kiedy zbadali go na zawartość alkoholu, okazało się, że w wydychanym powietrzu ma go aż przeszło 2,5 promila.

Mężczyzna stracił już prawo jazdy i stanie przed sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu wysoka kara grzywny, zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych oraz nawet do 2 lat więzienia.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.